کد خبر: 9904 A

رییس پلیس ترافیک کشور در گفت و گو با ایلنا:

مدیران مدارس دخترانه به هیچ عنوان اجازه بکارگیری راننده مرد برای سرویس دختران دانش آموز را ندارند و ملزم به استفاده تاکسی ها بانوان هستند.

ایلنا: رییس پلیس ترافیک کشور گفت: ینا بر آیین نامه مصوب دولت استفاده از خودروهای شخصی به عنوان سرویس مدرسه بلامانع است.

سرهنگ محسن مهرایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، گفت: بنا بر آیین نامه مصوب دولت سعی شده است که تا جایی که تاکسیرانی توان تخصیص سرویس های مدارس را دارد از ظرفیت تاکسیرانی استفاده شود و در صورت نیاز اجازه داده می‌شود از خودروهای شخصی به عنوان سرویس استفاده شود.

مهرایی با بیان این مطلب که استفاده از خودروهای شخصی به عنوان سرویس مدرسه بلامانع است، اظهار داشت: کنترل مدارک رانندگان سرویس های مدارس در طول روز و در مسیرهای تردد انجام می شود و در صورت عدم همراه داشتن مدارک یا عدم نصب برچسب معاینه فنی به صورت جدی برخورد خواهد شد از این رو همراه داشتن تمامی مدارک از جمله معاینه فنی خودروها الزامی است.

وی تاکید کرد: مدیران مدارس دخترانه به هیچ عنوان اجازه بکارگیری راننده مرد برای سرویس دختران دانش آموز را ندارند و ملزم به استفاده تاکسی ها بانوان هستند.

وی در ارتباط با حجم ترافیک و تداوم آن گفت: از برنامه های پلیس بررسی وضعیت محدوده‏های اطراف مدارس است تا از نظر خط کشی ها،تابلوها و چراغ های هشدار دهنده مشکلی نباشد. در ارتباط با ترافیک نیز لازم است شهروندان با پلیس نهایت همکاری را داشته باشند و از توقف های بی دلیل پرهیز کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر