کد خبر: 99083 A

رحیمی خبر داد‌:‌

۴۰ درصد کشته‌های تصادفات شهر تهران را عابران و ۳۰ درصد را موتورسواران تشکیل می‌دهند از این رو طرح آموزش عابران پیاده، راکبان موتورسیکلت و رانندگان به اجرا در آمده است.

ایلنا: ‌ رئیس پلیس راهور تهران، گفت: ‌ در حال حاضر ۶۵ تقاطع به دوربین چراغ قرمز و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده مجهز است تا پایان سال به ۱۵۰ گذرگاه افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی در در حاشیه نشست توجیهی طرح تشدید برخورد با متجاوزان به گذرگاه عابر پیادهروز با اشاره به آغاز طرح کنترل گذرگاههای عابر پیاده، اظهار کرد: ۴۰ درصد کشته‌های تصادفات شهر تهران را عابران و ۳۰ درصد را موتورسواران تشکیل می‌دهند از این رو طرح آموزش عابران پیاده، راکبان موتورسیکلت و رانندگان به اجرا در آمده است.

وی با بیان اینکه برخوردهای سلبی و سخت جوابگو نیست، تصریح کرد: ‌ این طرح از هفته قبل در گذرگاه‌های عابر پیاده آغاز شده است و ماموران فعلا با تمامی تخلفات از سوی رانندگان، موتورسواران و رانندگان برخورد ارشادی می‌کنند.

رئیس پلیس راهور تهران، همچنین تصریح کرد: ‌ ماموران پلیس ضمن استقرار در تقاطع‌ها با اعمال قانون متخلفان آن‌ها را به کلاس‌های آموزشی که در نزدیک‌ترین محل به وقوع تخلف برگزار می‌شود راهنمایی می‌کنند. در این طرح ارشادی عابران موظفند مقررات عبور و مرور را رعایت کنند برخورد با عابران در حد تذکر ارشادی خواهد بود.

وی با بیان اینکه از میان ۴۰ درصد کشته‌های تصادفات که عابران هستند، ۲۶ درصدشان در گذرگاههای عابر پیاده جانشان را از دست می‌دهند، گفت: ‌ رانندگان متخلف علاوه بر جریمه ۲۰۰ هزار ریالی باید در کلاس‌های آموزشی اجباری کوتاه مدت حاضر شوند.

سردار رحیمی با بیان اینکه در مهرماه ۲۰ تا ۳۰ درصد ترافیک به دلیل بازگشایی مدارس افزایش می‌یابد، افزود: ‌ پلیس با توجه به نزدیکی مهرماه و افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ترافیک طرح کنترل گذرگاه‌های عابر پیاده به اجرا در آورده است.

رئیس پلیس راهور تهران همچنین گفت: ‌در حال حاضر ۶۵ تقاطع به دوربین چراغ قرمز و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده مجهز است تا پایان سال به ۱۵۰ گذرگاه افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: بر این اساس از راننده‌ای که به گذرگاه عابر پیاده تجاوز کرده، از کمربند ایمنی استفاده نکرده و هنگام رانندگی اقدام به استعمال دخانیات کند یا از موبایل استفاده کند اعمال قانون می‌شود ضمن اینکه موتورسیکلت سواران نیز حتماً باید کلاه ایمنی داشته باشند و اگر برای تردد وارد پیاده راه شوند با آن‌ها برخورد می‌شود.

رحیمی با اشاره به تمهیدات پلیس برای سرویس مدارس گفت: تمهیدات لازم برای سرویس مدارس اندیشیده شده است و تا قبل از بازگشایی مدارس ۱۰ هزار راننده سرویس آموزش می‌بینند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر