کد خبر: 103269 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

در سال ۸۸، ۲۵۶ تخت اورژانس داشتیم افزود: این در حالی است که امروز با افتتاح بزرگ‌ترین مرکز تخصصی اورژانس ۶۴۰ تخت آی سی یو و سی سی یو داریم که می‌توان گفت تعداد آن‌ها نزدیک به ۳ برابر شده است.

ایلنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش ۳ برابری تخت اورژانس در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "محمود شبستری" در مراسم آیین افتتاح مرکز تخصصی اورژانس عدالتیان و ۵۱ پروژه بزرگ بهداشتی، درمانی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی خراسان رضوی گفت: ۱۵ پروژه بیمارستانی بزرگ در دست داشتیم که حدود ۷ پروژه افتتاح شده است و ۸ پروژه دیگر در حال انجام است.

وی تصریح کرد: افزایش تخت بیمارستانی را از ۶ هزار به ۹ هزار تخت رقم زده‌ایم تا به شرایط ایده‌آل و آرمانی برسیم.

شبستری با اشاره به اینکه سه قطب درمانی در سطح استان فعال شده است افزود: این قطب‌های درمانی در تربت جام، کاشمر و قوچان فعال شده است که در هر یک از این قطب‌های درمانی دانشکده علوم پزشکی و پرستاری را نیز فعال کرده‌ایم. به گونه‌ای که هم قطب درمانی و هم قطب آموزشی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به کاهش اعزام بیماران از شهرستان‌ها به مشهد اشاره کرد و افزود: حداقل نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش اعزام از شهرستان‌ها به مشهد را داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۸۸، ۲۵۶ تخت اورژانس داشتیم افزود: این در حالی است که امروز با افتتاح بزرگ‌ترین مرکز تخصصی اورژانس ۶۴۰ تخت آی سی یو و سی سی یو داریم که می‌توان گفت تعداد آن‌ها نزدیک به ۳ برابر شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر