کد خبر: 10992 A

بعضا والدین سهل انگار هنگام نشستن در صندلی جلوی خودرو کودک را روی زانوهای خود قرار داده که این کار بسیار اشتباه است.

ایلنا: حوادث ترافیکی شایع‌ترین حوادث در کودکان است که این مهم در اکثر موارد به دلیل بی‌احتیاطی و سهل انگاری بزرگسالان رخ می‌دهد.

به گزارش وب دا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد ضمن تاکید بر عدم نشستن کودکان بر روی باک موتورسیکلت و عدم نشستن کودکان کم سن روی صندلی جلوی خودرو افزود: بعضا والدین سهل انگار هنگام نشستن در صندلی جلوی خودرو کودک را روی زانوهای خود قرار داده که این کار بسیار اشتباه است.

محمد حسن نجفی ادامه داد: مسمومیت دارویی دومین حوادث شایع در کودکان است به نحوی که گا‌ها کودکان دارو یا قرص را با شکلات اشتباه می‌گیرند و دچار مسمویمت دارویی می‌شوند.

نجفی در ادامه خطر سقوط در منزل را از دیگر حوادث شایع در دوران کودکی دانست و گفت: برخی مواقع منازل فاقد سیستم حفاظت در خروجی حیاط، راه پله‌ها و قسمت دوبلکس می‌باشند که منجر به سقوط کوک در اثر بی‌احتیاطی می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد توصیه کرد: از آنجا که کودکان قدرت و توانایی محافظت از خود را ندارند لذا باید والدین در این مواقع به کودک کمک کنند که اغلب موارد والدین فراموش نموده و کودک دچار آسیب می‌شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات سرویس‌های مدارس و بروز حوادث توصیه کرد: سوار کردن سرنشین در سرویس‌های مدارس اعم از مینی بوس و خودرو به ازای تعداد صندلی باشد همچنین کودکان کم سن از نشستن روی صندلی جلوی خودرو اجتناب کنند و از سوی دیگر تمام سرنشینان سرویس مدارس از کمربند ایمنی استفاده کنند.

نجفی با تاکید بر اینکه رانندگان سرویس مدارس دانش آموز را در سمت منزل پیاده کنند، خاطرنشان کرد: در صورتی که راننده در سمت مقابل اقدام به پیاده شدن کودک کند موظف است کودک را تا سمت مقابل همراهی و هدایت کند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد در پایان بر ایجاد حفاظ در ارتفاعات منازل اعم از راه پله‌ها همچنین نگهداری دارو در ظروف خاص و دور از دسترس قرار دادن دارو توسط والدین تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر