کد خبر: 11088 A

۴۰ دقیقه آتش سوزی در یکی از روستاهای زلزله زده:

این حادثه با وجود کپسول‌های اتفای حریق به علت گسترش حریق و نبود راه مناسب برای دسترسی سریع آتش نشانی به مدت ۴۰ دقیقه طول کشید/با توجه به مصرف بالای آسیب دیدگان از برق می‌بایست مقاومت کابل‌ها بالا باشد.

ایلنا: سخنگوی امداد و نجات جمعیت هلال احمر: علت اصلی آتش سوزی ۱۰ چادر زلزله زدگان اتصال کابل‌های برق بود که در این زمینه چندین بار به اداره برق هشدار داده بودیم.

حسین درخشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با آتش سوزی چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان گفت: این حادثه در ساعت ۳ بامداد ۱۹ مهرماه در روستای قره جا واقع در شهرستان هریس و در پی اتصال کابل‌های برقی یک چادر آغاز شد و با سرایت حریق به چادر‌ها، ۱۰ چادر به صورت کامل خسارت دید.

سخنگوی امداد و نجات جمعیت هلال احمر در رابطه با خسارت جانی این حادثه افزود: متاسفانه در حادثه که در ساعات اولیه بامداد رخ داد، یک پیرزن که در چادرهای ابتدایی دچار آتش سوزی شده بود به علت سوختگی زیاد و دیر رسیدن به مراکز درمانی جان خود را از دست داد.

وی در رابطه با مدت زمان آتش سوزی تصریح کرد: این حادثه با وجود کپسول‌های اتفای حریق به علت گسترش حریق و نبود راه مناسب برای دسترسی سریع آتش نشانی به مدت ۴۰ دقیقه طول کشید.

درخشان در رابطه با خدمات هلال احمر به چادرهای آسیب دیده تصریح کرد: امروز صبح چادرهای آسیب دیده تعویض شدند و در راستای جلوگیری از تکرار این حادثه نکات و آموزش‌های لازم را به زلزله زدگان ارائه کردیم.

وی در رابطه با علت اصلی این آتش نشانی تاکید کرد: این آتش سوزی به علت اتصالی کابلهای برق صورت گرفت و این در حالی است که چندین بار به اداره برق منطقه در رابطه با کنترل کابل‌های برق و مناسب سازی این کابل‌ها با توجه به فصل سرما و استفاده زیاد زلزله زدگان از بخاری‌های برقی هشدار داده بودیم.

سخنگوی امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: با توجه به مصرف بالای آسیب دیدگان از برق می‌بایست مقاومت کابل‌ها بالا باشد.

زلزله هلال احمر مرگ آتش سوزی چادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر