کد خبر: 11116 A

همزمان با فرا رسیدن عید غدیر خم:

از ۱۲۰ میلیون سند در اختیار این سازمان، بیش از ۸۰ درصد الکترونیکی شد و امیدواریم که تا پایان سال تمام اسناد به صورت الکترونیک شود.

ایلنا: رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: صدور کارت ملی هوشمند در آستانه عید سعید غدیر خم و از شهرستان قم آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد ناظمی اردکانی در بازدید از اداره ثبت احوال جهرم با اشاره به طرح الکترونیکی و آرشیو اسناد هویتی گفت: برای تحقق این امر تمام تجهیزات و نرم‌ افزارهای مورد نیاز به کمک هشت شرکت داخلی و خارجی معتبر تهیه شده که از جمله افتخارات دولت دهم است.

وی افزود: از ۱۲۰ میلیون سند در اختیار این سازمان، بیش از ۸۰ درصد الکترونیکی شد و امیدواریم که تا پایان سال تمام اسناد به صورت الکترونیک شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: دستورالعمل بهره‌برداری از این اسناد تهیه شده و بعد از تصویب در شورای عالی ثبت احوال به تمام استان‌ها ارسال می‌شود که بعد از آن افراد بدون مراجعه فیزیکی و به طریق الکترونیکی می‌توانند به امور خود رسیدگی کنند.

محمد ناظمی اردکانی با اشاره به طرح ثبت تغییر کدپستی گفت: این طرح برای رصد کردن مهاجرت و به دست آوردن جمعیت مکان‌محور استان‌ها و شهرستان‌ها است و با عملیاتی شدن این طرح، مردم بدون مراجعه به ثبت احوال می‌توانند کد پستی محل سکونتشان که تغییر پیدا کرده است را ثبت کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: بخشنامه‌ای نیز از طرف معاون اول رئیس جمهور به تمام دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی ابلاغ شده که بر اساس آن مبنای ارائه خدمات نشانی مندرج در کارت ملی است و این موضوع کمک می‌کند که ثبت تغییر کد پستی به روز شده و بتوانیم جمعیت مکان‌محور را اعلام کنیم.

ثبت احوال کارت ملی هوشمند تغییر کدپستی مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر