کد خبر: 16272 A

مشکل جوانان ما در بحث ازدواج و اشتغال، تنها شرایط مالی نیست، بلکه توانمندسازی برای کار است؛ چون برخی از جوانان با وجود داشتن مدرک تحصیلی، توانمندی لازم برای اجرای طرح و یا کار در زمینهٔ تخصص خود را ندارند.

ایلنا: معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع)، با تاکید بر اینکه در حال حاضر سرمایه و بودجهٔ این مرکز در اختیار بحث اشتغال است، گفت: متقاضیان تسهیلات در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سایت این مرکز، وام اشتغال تا سقف ۱۵ میلیون تومان و با سود ۴درصد، دریافت کنند.

به گزارش ایلنا، «مهدی حسین‌نژاد»، معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر رضا، افزود: درحال حاضر صندوق در بحث اشتغال و تحکیم خانواده فعالیت می‌کند و سالانه بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ هزار، پرداخت وام اشتغال دارد. البته جوانان برای دریافت وام؛ باید طرح و ایده کسب و کار داشته باشند.

وی ادامه داد: ما اکنون طرح توانمندسازی جوانان بیکار را در دست داریم؛ که با آموزش در بخش‌های مهارت زندگی (آموزش شیوه‌های زندگی)، توانمندسازی فنی و آموزش مهارت‌ها مطابق با استعداد افراد در قالب مهارت کارآفرینی و مهارت کسب و کار، صورت می‌گیرد. این طرح تصویب شده و در چند نقطه مانند خراسان شمالی -به میمنت حضور رهبری در آنجا-، اصفهان و... به صورت آزمایشی در حال اجراست.

معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) تاکید کرد: مشکل جوانان ما در بحث ازدواج و اشتغال، تنها شرایط مالی نیست، بلکه توانمندسازی برای کار است؛ چون برخی از جوانان با وجود داشتن مدرک تحصیلی، توانمندی لازم برای اجرای طرح و یا کار در زمینهٔ تخصص خود را ندارند.

حسین‌نژاد در پایان نقش وزارت ورزش و جوانان را در این باره مهم دانست و تصریح کرد: سیاست گذاری برای جوانان نیازمند چاره اندیشی جدی است. اما این نکته بسیار مهم است که به تنهایی نمی‌شود کار کرد؛ و وزارت ورزش و جوانان باید حلقه‌های اثرگذار را پیدا کند و با همکاری نهاد‌ها و دستگاه‌های مرتبط، به این مشکلات رسیدگی کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر