کد خبر: 18822 A

در نشست خبری كنگره بین المللی روز جهانی دیابت عنوان شد:

۱۰ درصد ازجمعیت کشور دیابتی و یا درمعرض دیابت هستند که البته به نظر من این رقم باید ۱۵ درصد باشد.

ایلنا: رئیس کنگره دکترای تخصصی ایمولوژی وآلرژی گفت: بادرمان بیماران دیابتی ازطریق لیزرهای پیشرفته دیگر پای هیچ یک ازاین بیماران قطع نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شکور امیدی در نشست خبری کنگره بین المللی روز جهانی دیابت که در محل بیمارستان ۵۰۲ ارتش برگزار شد‏‏، گفت: ۱۰ درصد ازجمعیت کشور دیابتی و یا درمعرض دیابت هستند که البته به نظر من این رقم باید ۱۵ درصد باشد.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از مبتلایان به دیابت از بیماری خود خبر ندارند، افزود: زیرا بیماری دیابت تا زمان بروز عوارض آن هیچ درد و هیچ نشانه‌ای ندارد.

 امیدی تصریح کرد: اگر فردی به صورت ناشتا تست قند خون بدهد و قند خون آن از ۱۲۶ بالا‌تر باشد آن فرد دیابتی محسوب می‌شود.

رئیس انجمن خیرین بیماران دیابتی بااشاره به اینکه در وحله اول باید افراد مبتلا به این بیماری شناسایی شوند‏، افزود: شاید ۹۹ درصد از کنترل منظم و دائمی بیماران دیابتی با پزشکان عمومی است.

امیدی از پلاک دار کردن بیماران دیایتی خبرداد و افزود: وقتی که اورژانس بعد از گذشت دو سه ساعت بر سر بیمار حاضر می‌شود اولین کاری که می‌کند این است که یک سرم قندی به آن می‌زند این در حالی است که زدن سرم قندی به بیماردیابتی بسیارخطرناک است.

وی ادامه داد: پلاکدار شدن بیماران دیابتی به بیمارستان هشدار می‌دهد که در مواقع خطر برای بیماران دیابتی نباید به آن‌ها سرم قندی بزنند.

امیدی با بیان اینکه تاکنون ۳۰۰ هزار نفر از بیماران دیابتی پلاکدار شده‌اند، افزود: قرار بر این شده است از سنگ‌های همچون عقیق برای پلاک‌های بیماران دیابتی استفاده شود زیرا این پلاک‌ها این بیماران را از مرگ حتمی نجات می‌دهند.

وی درادامه ازبکارگیری روش درمانی با لیزر پیشرفته برای جلوگیری از قطع عضو دیابتی‌ها خبرداد وافزود: بیمارانی که به دستور پزشک باید پای آن‌ها قطع می‌شد بعد از درمان از طریق این لیزر پیشرفته زخم پای آن‌ها بهبود پیدا کرد ازهمین رو این لیزرپیشرفته را بزودی در استان‌ها راه اندازی خواهیم کرد.

رئیس کنگره دکترای تخصصی ایمولوژی وآلرژی همچنین به فعالیت‌های انجمن خیرین بیماران دیابتی کشور اشاره کرد و افزود: این انجمن سه میلیون و ۶۰۰ هزار بیمار را تحت پوشش قرار داده است و در همه استان‌ها و همچنین در دوازده کشوردفتر دارد.

امیدی تصریح کرد: انجمن حمایت بیماران دیابتی کشور از خدمات رسانی به مردم هیچ ادعایی ندارد زیرا یک ریال بودجه دولتی نمی‌گیرد اما درعین حال سعی می‌کنیم انتظارات بیماران را در حد توان براورده کنیم.

به گفته رئیس کنگره دکترای تخصصی ایمولوژی وآلرژی مصرف تریاک و مرفین قند خون را پایین نمی‌آورد و این یک باور غلط در بین بیماران دیابتی است.

وی کاهش میل جنسی را نیز از پیامدهای بیماری دیابت عنوان کردو افزود: همین مساله مشکلات خانوادگی، طلاق و گرفتاری‌ها را برای بیماران دیابتی ایجاد کرده است..

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر