کد خبر: 20440 A

در پی بارش شدید باران امروز در استان کهگیلویه و بویر احمد شاهد سیل بودیم و همچنین سه شهرستان سی سخت، گچساران و یاسوج دچار آسیب و خسارت شدند.

ایلنا: سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در پی بارش شدید باران امروز در استان کهگیلویه و بویر احمد سه شهر و یازده روستا و زندگی ۱۶۰۰ نفر از ساکنان روستا‌ها و شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویر احمد تحت تاثیر این سیل قرار گرفته و دچار خسارت مالی شدند.

حسین درخشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با سیل و آبگرفتگی‌های شهرهای کشور تصریح کرد: در پی بارش شدید باران امروز در استان کهگیلویه و بویر احمد شاهد سیل بودیم و همچنین سه شهرستان سی سخت، گچساران و یاسوج دچار آسیب و خسارت شدند.

وی ادامه داد: یازده روستا و زندگی ۱۶۰۰ نفر از ساکنان روستا‌ها و شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویر احمد تحت تاثیر این سیل قرار گرفت و دچار خسارت مالی شدند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در رابطه باعملیات‌های امدادی در این مناطق گفت: با اعزام ۸ تیم عملیاتی به این مناطق به همراه شش موتور لجن کش وتوانسته‌ایم تاکنون آب را از ۳۹۶ خانه تخلیه کنیم.

درخشان ادامه داد: همچنین در بین مردم سیل زده با توج به شرایط جوی نامساعد اقلام غذایی و گرمایی از جمله نایلون، پتو، کنسروهای غذایی، برنج و.... توزیع کردیم و این در حالی است که تیم‌های امدادی و عملیاتی در حالت آماده باش در این منطق جهت جلوگیری و کاهش حوادث ناشی از سیل حاضر هستند

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر