کد خبر: 20964 A

امسال برای اولین بار ارزشیابی دانشگاه‌ها به صورت آنلاین انجام گرفت./دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی و اصفهان به ترتیب جایگاه اول تا سوم دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ ۱کسب کردند.

ایلنا: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نتایج ارزشیابی تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی قانعی صبح امروز در همایش معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به رتبه بندی دانشگاه‌های براساس فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اشاره کرد، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و اصفهان به ترتیب جایگاه اول تا سوم دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ ۱، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله جایگاه اول دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ ۲ و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد جایگاه اول دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ ۳ را کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار ارزشیابی دانشگاه‌ها به صورت آنلاین انجام گرفت، هر دانشگاهی در فرآیند ارزیابی می‌توانست به امتیاز خود دسترسی داشته باشد و حتی امکان مشاهده امتیاز یک دانشگاه بالا‌تر خود را نیز داشت.

قانعی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی مدیریت ارزیابی آنلاین از این پس رتبه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ماهانه و از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

قانعی بااشاره به انتشار۱۳ هزار و ۴۷۷ مقالات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال گذشته تصریح کرد: که با توجه به افزایش تعداد هیات علمی از ۱۲ هزار نفر به ۱۴ هزار نفر، این نشان دهنده رشد بهره وری و نه تعداد اعضای هیات علمی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر