کد خبر: 2217 A

معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی استان:

در کنوانسیون ها و قوانین بین المللی تاکید شده دارو و واکسن هیچ گاه نباید مشمول تحریم شود اما شرکت های خارجی به سمت تحریم دارو رفته اند.

اصفهان – ایلنا: معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید براین که مشکل کمبود داروهای فراگیری که مورد نیاز بیماران خاص و سرطانی باشد در اصفهان نداریم، گفت: البته به دلیل مشکلاتی که کارخانه ها برای تولید داشته اند گهگاه با کمبود یکی دو ماهه دارو روبرو شده ایم اما مشکل به سرعت برطرف شد و کار به نایاب شدن دارو نکشید.

نورالدین سلطانیان در گفتگو با ایلنا، شرایط کنونی کشور در زمینه دارو را ویژه دانست و گفت: استکبار جهانی تمام قد در صحنه اقتصادی در برابر ما ایستاده و با این که در کنوانسیون ها و قوانین بین المللی تاکید شده دارو و واکسن هیچ گاه نباید مشمول تحریم شود اما شرکت های خارجی به سمت تحریم دارو رفته اند.

وی از تشکیل ستادی در وزارت بهداشت و درمان برای کنترل وضع داروهای موجود در داروخانه های کشور خبر داد و اظهار داشت: اعضای این ستاد ویژه با حضور کارخانه های تولید و پخش دارو، هفته ای یک بار تشکیل می شود وضع بازار دارویی را بررسی می کنند.

معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با اشاره به تلاش دانشگاه برای جلوگیری از نایاب شدن دارو در بازار، افزود: گاهی به دلیل نوسانات تولید و توزیع کارخانه ها، ممکن است کمبودهایی در داروهایی مانند انسولین و برخی سرم ها به وجود آید اما سعی کرده ایم مشکل را به سرعت برطرف کنیم.

وی با اشاره به دستگیری چندین مجموعه تولیدی در سالهای اخیر که داروی خود را با نشان شرکت های خارجی روانه بازار می کردند گفت: بیماران باید علاوه بر داروهای قاچاق مراقب داروهای تقلبی باشند.

سلطانیان از همکاری 6 شرکت توزیع کننده بزرگ و 15 شرکت کوچک پخش دارو با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: خوشبختانه با کمک این شرکت های توزیع دارو، تاکنون مشکل خاصی در بازار دارو نداشته ایم و توانسته ایم نیاز بیماران را تامین کنیم.

وی موضوع ارجاع بیماران تالاسمی اصفهان به بیمارستان های پایتخت را نیز تکذیب کرد و گفت: برخی فاکتورهای مورد نیاز این بیماران در مقاطعی کمیاب شده اما نایاب و خارج از دسترس مصرف کنندگان آن نبوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر