کد خبر: 22634 A

معاون داروی سازمان غذا و دارو:

ممکن است برخی دارو‌ها به مدت یک هفته تا ۱۰ روز دچار کمبود شده باشند ولی به فوریت دارو وارد شده و مردم نگران نباشند.

ایلنا: معاون داروی سازمان غذا و دارو اعلام کرد اگر به همین منوال ارز مرجع تخصیص یابد کلیه کمبودهای دارویی ظرف دوماه آینده جبران می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از و ب د ا،دکتر محمدرضا شانه ساز گفت: با پیگیری‌های وزیر و رییس سازمان غذا و دارو بخشی از ارز مورد نیاز تامین شده و خیلی از کارخانه‌ها مواد اولیه تولید دارو را تامین کرده و در حال حمل آن‌ها هستند.

وی افزود: تا یکی دوماه آینده این کمبودهای مقطعی را نخواهیم داشت. همچنین در این فاصله با استفاده از شرکت‌های فوریت دارو بسیاری از اقلام که کمبود دچار مقطعی شدند را وارد کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ممکن است برخی دارو‌ها به مدت یک هفته تا ۱۰ روز دچار کمبود شده باشند ولی به فوریت دارو وارد شده و مردم نگران نباشند. در مورد داروهای بیماران خاص و یارانه‌ای نیز ذخایر خوبی داریم، در خصوص برخی داروهای غیر هم که ضروری هستند در اسرع وقت به ذخایر چندماه قبلمان می رسیم.

شانه ساز گفت: با تخصیص ارز جدید مابقی کمبود‌ها تهیه می‌شوند و اگر سیستم بانکی به همین طریق به تامین دارو اولویت بدهد، ذخایری که تهیه خواهیم کرد بازار را به وضع طبیعی بر می‌گرداند.

به گفته وی دشمنان به لحاظ توانمندی ما در انواع و اقسام دارو‌ها و مواداولیه در داخل نتوانست به اهداف خود از تحریم دارو‌ها برسد. اگر در نیمه اول سال توجه کافی به حوزه تامین ارز که همیشه بر ضرورت آن تاکید کردیم می‌شد حتی همین کمبود‌ها را هم که می‌شنویم نداشتیم. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر