کد خبر: 2266 A

دبیر علمی کنگره پرستاری قلب:

چهاردهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق ایران از تاریخ ۲۸ شهریور ماه در محل مرکز همایش‌های پژوهشگاه نیرو در تهران آغاز به کار کرده و تا ۳۱ شهریور ماه ادامه می‌یابد.

ایلنا: دبیرعلمی کنگره پرستاری قلب با اشاره به کمبود پرستاران قلب به ویژه در سی‌سی‌یو‌ها، تصریح کرد: اکنون در ایران و در مناسب‌ترین وضعیت برای هر دو تخت یک پرستار وجود دارد، اگر روزی به این ایده‌آل دست یابیم که هر تخت سی‌‌سی‌‌یو یک پرستار داشته باشد به تحول بزرگی دست یافته‌ایم.

به گزارش ایلنا، مریم مهرپویا به ارائه جزئیات مرتبط با کنگره پرستاری قلب که همزمان با چهاردهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق برگزار می‌شود، پرداخت و گفت: در کنگره پیش‌رو برخلاف سال‌های گذشته که پرستاران به ارائه مقاله‌های ارسالی و برگزیده خود می‌پرداختند، سخنرانان، متخصصان و فلوشیپ‌های قلب هستند و تعداد آن‌ها به ۹ نفر می‌رسد.

وی افزود: موضوعات محوری مطالب ارائه شده در راستای ارتقای آگاهی پرستاران انتخاب شده و بروزرسانی اطلاعات آن‌ها مد نظر قرار می‌گیرد.

این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه برنامه‌های مربوط به پرستاری قلب در روزهای ۲۸ و ۲۹ شهریور ماه و در قالب سخنرانی و کارگاه اجرا می‌شود، اظهار کرد: به شرکت‌کنندگان علاوه بر اعطای امتیاز بازآموزی، گواهینامه رسمی تعلق می‌گیرد و برای ارتقای شغلیشان مفید است.

وی ادامه داد: شرکت در این کنگره برای پرستارانی که مدتی است از زمان تحصیلشان گذشته است و از محیط علمی و دانشگاهی دور افتاده‌اند و با شیوه‌های درمانی جدید چندان آشنایی ندارند، کمک‌ کننده است به ویژه اینکه باعث می‌شود در برخورد با بیمار عملکرد بهتری داشته باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره جایگاه پرستاران در بخش‌های مراقبت ویژه، گفت: همکاری توامان پزشک و پرستار در روند بهبود بیماری نقش بسزایی دارد. پرستاران در بخش‌های ویژه جایگاه کلیدی دارند زیرا نخستین شخصی است که آریتمی بیمار و ایست قلبی وی را درمی‌یابد و می‌تواند در صورت اجازه و تا زمان رسیدن پزشک بر بالین بیمار اقدامات اولیه نظیر تزریق دارو و شوک را انجام دهد.

مهرپویا افزود: همچنین اقدامات مراقبتی بیمارانی که تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گیرند، برعهده پرستاران است.

دبیر علمی کنگره پرستاری قلب با اشاره به کمبود پرستاران قلب به ویژه در سی‌سی‌یو‌ها، تصریح کرد: اکنون در ایران و در مناسب‌ترین وضعیت برای هر دو تخت یک پرستار وجود دارد، اگر روزی به این ایده‌آل دست یابیم که هر تخت سی‌سی‌یو یک پرستار داشته باشد به تحول بزرگی دست یافته‌ایم.

وی افزود: با توجه به رشد روزافزون تخت‌های بیمارستانی با مشکل کمبود پرستار در سی‌سی‌یو مواجهیم. همچنین در زمینه آموزش به پرستاران دچار خلا و مشکل هستیم.

بر اساس این گزارش، چهاردهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق ایران از تاریخ ۲۸ شهریور ماه در محل مرکز همایش‌های پژوهشگاه نیرو در تهران آغاز به کار کرده و تا ۳۱ شهریور ماه ادامه می‌یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر