کد خبر: 2356 A

براساس این طرح تا پایان سال گذشته، تعداد۶۵۲ هزار و ۱۵۱خانوار با جمعیت یک میلیون و۲۸۲هزارو۸۶۳نفرتحت حمایت قرار گرفتند که از این تعداد۹۱۳هزار و۴۶۶نفر مرد و۳۶۹هزار و۳۹۷نفرزن بوده‌اند.

ایلنا: کمیته امداد امام خمینی (ره) به مناسبت هفته دولت درراستای کمک به سالمندان نیازمند روستایی خدمات ویژه ارائه می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)، علی محمد ذوالفقاری، معاون حمایت وسلامت خانواده این نهاد، گفت: طرح ماندگاروارزشمند رئیس جمهور مردمی (شهید رجایی) در حمایت از سالمندان نیازمند بالای ۶۰سال روستایی و عشایر کشور در سال۶۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

علی محمد ذوالفقاری افزود: توفیق اجرای این طرح خداپسندانه از سال ۶۴به کمیته امداد محول شد و طرح مذکور درحمایت از افرادی است که تمام عمر خود را در راه تولید سپری کرده؛ اما از هیچ حمایت بیمه‌ای برخوردار نبودند.

معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد امام (ره) ادامه داد: براساس این طرح تا پایان سال گذشته، تعداد۶۵۲ هزار و ۱۵۱خانوار با جمعیت یک میلیون و۲۸۲هزارو۸۶۳نفرتحت حمایت قرار گرفتند که از این تعداد۹۱۳هزار و۴۶۶نفر مرد و۳۶۹هزار و۳۹۷نفرزن بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: مددجویان سالمند یک نفره تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) ماهانه ۴۰هزارتومان، دونفره ۴۵هزارتومان، سه نفره ۵۵هزارتومان، چهارنفره۶۰هزارتومان و پنج نفره به بالا۷۵هزارتومان کمک معیشت دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کل مبلغ پرداختی درسال گذشته به این تعداد خانوار معادل ۳۷۸میلیارد و۳۰۰میلیون تومان بوده است، تصریح کرد: آمارمددجویان طرح شهید رجایی در سال ۶۴با سرانه۳هزارریال بالغ بر۳۷۰هزار و۷۳۰ نفر بوده است.

علی محمد ذوالفقاری در پایان گفت: اکنون خدماتی از قبیل خدمات بهداشتی و درمانی، برگزاری اردوهای زیارتی و کمک به تامین مسکن این عزیزان نیز از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر