کد خبر: 24533 A

پزشك مقیم آلمان در گفت‌وگو با ایلنا خبرداد:

توانستم با معالجه فرزندان آلمانی‌، اعتمادپدر و مادرهای با نفوذ آنجا را به خود جلب کنم، و با کمک آنها انجمن ایران و آلمان را برای کمک به اطفال ایرانی در سال ۲۰۰۰ در دادگاه آلمان به ثبت برسانم.

ایلنا: رئیس انجمن ایرانی آلمانی حمایت از کودکان گفت: ۲۳۴ نفر از ۶ پرورشگاه و ۴۸ نفر از یک خانه معلولان تحت حمایت‌های مالی انجمن ایران و آلمان هستند.

دکتر محمود کریم در گفت‌وگو با ایلنا به ارائه توضیحاتی درمورد چگونگی شکل گیری انجمن ایران و آلمان پرداخت و گفت: در یکی از شهرهای آلمان به عنوان طبیب اطفال ۲۵ سال خدمت کردم و با معالجه فرزندان آلمانی‌ها سرانجام توانستم اعتماد پدر و مادرهای با نفوذ آنجا را به خود جلب کنم.

برنده جایزه بخش مسئولیت اجتماعی در پزشکی بنیاد علمی جهانی پرفسور یلدا ادامه داد: وقتی که خواستم به بچه‌های مستمند ایران کمک کنم از آن دوستان آلمانی استمداد خواستم وآن‌ها نیز به درخواست من جواب مثبت دادند.

این پزشک مقیم آلمان تصریح کرد: من توانستم با کمک آن دوستان آلمانی انجمن ایران و آلمان را برای کمک به اطفال ایرانی در سال ۲۰۰۰ در دادگاه آلمان به ثبت برسانم.

وی با اشاره به اینکه از سال ۲۰۰۰ تاکنون مشغول فعالیت و کمک به اطفال ایرانی هستیم، افزود: خوشبختانه تا کنون تعداد زیادی عضو انجمن ایران و آلمان شده‌اند به طوری که الان بیش از ۱۲۰ عضو داریم که دو سوم آن ایرانی و یک سوم آن آلمانی هستند.

دکترکریم در پاسخ به این سوال که به کودکان مستمند در کدامیک از مناطق کشور کمک می‌کنید، افزود: با پرورشگاه‌هایی در شهرهای رشت و لاهیجان استان گیلان، شهر آمل در استان مازندران درارتباط هستیم وبه آن‌ها کمک می‌کنیم و همچنین از روزی که زلزله خانمان سوز در شهر بم رخ داد کودکان مستمند وبی سرپرست آنجا را نیز موردحمایت انجمن ایران و آلمان قرار گرفتند.

وی درپاسخ به این سوال که کمک‌های مالی انجمن ایران وآلمان چگونه دراختیار کودکان مستمند وبی سرپرست ایرانی قرارمی گیرد، افزود: ۳ تا ۴ ماه درسال را برای ارائه کمک‌های مالی درایران بسرمی برم وخودم شخصا رسیدن این کمک‌های مالی به کودکان راهدایت می‌کنم.

برنده جایزه بنیاد علمی جهانی پرفسور یلدا خاطرنشان کرد: زمانی که در ایران هستم با این کودکان به خرید می‌روم و وسایل مورد نیاز آن‌ها را تهیه می‌کنم به طوری که با حضور یک مربی از پرورشگاه ۵۰ نفر از آن‌ها را به فروشگاه می‌بریم و برایشان خرید می‌کنیم.

دکترکریم در پاسخ به این سوال که چه تعداد کودک تحت پوشش انجمن ایران و آلمان قرار گرفته‌اند، افزود: ۲۳۴ نفر از ۶ پرورشگاه و همچنین ۴۸ نفر از یک خانه معلولان تحت حمایت‌های مالی انجمن ایران و آلمان هستند.

این پزشک مقیم آلمان تصریح کرد: البته معلولانی که خودشان نمی‌توانند با ما به خرید بیایند لوازم مورد نیازشان را صورت می‌گیریم و بعد از تهیه آن‌ها برایشان می‌بریم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه تا کنون انجمن ایران و آلمان چقدر به کودکان مستمند ایرانی کمک کرده است، افزود: به طور کلی از سال ۲۰۰۰ تا کنون ۸۰ هزار یورو به این اطفال کمک کرده‌ایم وسال قبل بیش از ۱۱ هزار و ۳۶۰ یورو به آن‌ها کمک شد.

برنده جایزه بنیاد علمی جهانی پرفسور یلدا ادامه داد: اکنون هم برای ارائه کمک‌های مالی انجمن ایران و آلمان در سال ۲۰۱۲ درایران بسرمی برم.

کریم با تاکید براینکه کودکانی که تحت حمایت انجمن ایران و آلمان هستند همه باهوش، با استعداد و شاگرد اول هستند که این باعث خوشحالی من است، افزود: کودکانی که ازسال‌ها پیش تحت حمایت ما هستند اکنون بزرگ شده‌اند و به طور حتم تا زمانی که به دانشگاه بروند و ازدواج کنند مورد حمایت ما خواهند بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر