کد خبر: 2587 A

در گفت و گو با ایلنا عنوان شد؛

سبد غذایی ده روزه مناطق زلزله زده توزیع شده است و به دنبال تهیه و توزیع سبد یک ماهه هستیم / چادر های اضافی زلزله زدگان تهیه و توزیع شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: توزیع کانکس‌ در مناطق زلزله زده باید توسط بنیاد مسکن و مدیریت بحران انجام شود با این حال هلال احمر رایزنی‌هایی با شرکت‌های مختلف انجام داده و قرار است تعدادی کانکس به مناطق زلزله زده ارسال شود.

حسین درخشان درگفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه به میزان مورد نیاز به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی چادر توزیع شده است، اظهار کرد: در برخی از روستا‌ها به دلیل توزیع وسایل کمکی زیاد درخواست‌هایی مبنی بر چادرهای اضافی داشتیم که خوشبختانه این چادر‌ها نیز تهیه شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه چادر کمبود نداریم، تصریح کرد: خوشبختانه اسکان موقت تمامی زلزله زدگان انجام شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

سخنگوی سازمان هلال احمر درباره توزیع کانکس برای مناطق زلزله زده با توجه به سرد شدن هوا، گفت: توزیع این کانکس‌ها باید توسط بنیاد مسکن و مدیریت بحران انجام شود با این حال هلال احمر رایزنی‌هایی با شرکت‌های مختلف انجام داده و قرار است تعدادی کانکس به مناطق زلزله زده ارسال شود.

درخشان با بیان اینکه اگر موفق به ساخت خانه‌های مورد نیاز مردم آسیب دیدگان زلزله در یک ماه آینده نشویم قطعا زلزله زدگان با سرمای شدید مواجه می‌شوند، گفت: در این راستا در حال تهیه کردن تعدادی بخاری‌های نفتی و برقی هستیم چراکه شبکه گاز رسانی در این حادثه آسیب دیده است.

وی از توزیع سبد کالای یک ماهه در مناطق زلزله زده خبرداد و گفت: سبد غذایی ده روزه مناطق زلزله زده توزیع شده است و به دنبال تهیه و توزیع سبد یک ماهه هستیم تنها مشکلی کنونی که هلال احمر می‌تواند به آن ورود کند تامین تغذیه مورد نیاز است که خوشبختانه در حال انجام است.

درخشان با بیان اینکه تاکنون ۱۲۰۰ سرویس بهداشتی صحرایی در مناطق زلزله زده توزیع شده است، افزود: ۱۰۰ سرویس بهداشتی نیز در چند روز آینده در این مناطق توزیع می‌شود همچنین در حال تهیه کانکس‌های سرویس بهداشتی نیز هستیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش حمایت‌های روانی از زلزله زدگان اخیر هلال احمر ورود یافته است، خاطرنشان کرد: هلال احمر وظیفه خود را به خوبی در منطقه آسیب زده انجام داده است. مردم اسکان موقت و تامین تغذیه را از ما انتظار دارند که آن را انجام دادیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر