کد خبر: 2888 A

مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی مغز و اعصاب در سالن همایش های بین المللی روزبه زنجان برگزار شد.

زنجان - ایلنا: مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی مغز و اعصاب در سالن همایش های بین المللی روزبه زنجان برگزار شد.

محمد غفرانی، رئیس انجمن مغز و اعصاب کودکان ایران شب گذشته در مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی مغز و اعصاب در زنجان گفت: همایش مغز و اعصاب هر سال در یک شهر کشور برگزار می ‌شود.

وی افزود: انجمن مغز و اعصاب کودکان ایران در سال 79 تاسیس شده و از زمان تشکیل انجمن، اعضای آن سالانه یک همایش برگزار کرده ‌اند.

این استاد مغز و اعصاب اطفال خاطر نشان کرد: همایش های برگزار شده در رابطه با مغز و اعصاب کرد هر سال با کیفیت بالاتری نسبت به سال های گذشته برگزار می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود هدف از عبادت و عمل به احکام دین مبین اسلام را اخلاق عنوان کرد و افزود: اخلاق موضوع ویژه در تعالیم این دین محسوب می ‌شود.

غفرانی با اشاره به اینکه قرآن و عترت برای اخلاق جایگاه ویژه ‌ای در نظر گرفته است، بیان داشت: اسلام دارای سه پایه اساسی عقاید، احکام و اخلاق است.

وی با تاکید بر اینکه تحقق دو پایه عقاید و احکام منوط به پایداری اخلاق است، افزود: در برخی از آیات الهی تزکیه در تعالیم اسلام جلوتر از تعلیم آورده شده است.

رئیس انجمن مغز و اعصاب کودکان ایران بر لزوم فراهم کردن اسباب سعادت تاکید کرد و ابراز داشت: بر اساس تعالیم دین اسلام سعادت بدون آماده کردن زمینه های ان امکان پذیر نخواهد بود.

غفرانی با بیان اینکه انسان باید خودش را برای سفر جاودان آماده کند، ادامه داد: چرا که انسان برای آخرت آفریده شده است و این امر مستلزم فراهم کردن توشه است.

نخستین همایش بین المللی مغز و اعصاب زنجان از امروز (8شهریور) آغاز به کار کرده تا (12 شهریور) ادامه دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر