کد خبر: 2951 A

هم اکنون 600 داروخانه در شهرهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی دایر است که 400 مورد از این داروخانه ها در شهر مشهد استقرار دارند.

مشهد - ایلنا: مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هر داروخانه در شهرهای زیر پوشش این دانشگاه به طور متوسط بین چهار تا پنج بار در سال بازرسی می شوند.

به گزارش ایلنا از مشهد، دکتر کاظم ظهوری زاده افزود: داشتن مسوول فنی، مشاوره با بیمار، محل ساخت دارو، فضای مناسب، رسیدگی به شکایات مردمی و قیمت فروش داروها از جمله شاخص های بازرسی و ارزشیابی داروخانه ها می باشد.
 
وی اظهار داشت: هم اکنون 600 داروخانه در شهرهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی دایر است که 400 مورد از این داروخانه ها در شهر مشهد استقرار دارند.
 
به گفته وی، در حال حاضر 60 داروخانه در استان خراسان رضوی به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند که 42 مورد در شهر مشهد فعال هستند.
 
وی گران فروشی را بیشترین شکایات مردمی از داروخانه ها عنوان کرد و افزود: این مشکل به دلیل اختلاف قیمت درج شده بر روی داروها با قیمت های ابلاغی به داروخانه ها پیش می آید چراکه در بسیاری از مواقع کارخانه های  داروسازی نرخ های جدید را روی داروها ثبت نمی کنند.
 
وی پراکندگی داروخانه ها در مشهد و استان خراسان رضوی را مناسب عنوان کرد و افزود: حداقل فاصله بین دو داروخانه 200 متر پیش بینی شده و این مسافت برای داروخانه های شبانه روزی یک کیلومتر می باشد.
 
به گفته وی در مکان هایی که 10 مطب پزشک در کنار هم استقرار دارند، فاصله دو داروخانه 50 متر پیش بینی شده است.

داروسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر