کد خبر: 36943 A

ما معتقدیم قاطبه اعضای جامعه پزشکی جدا از تعلقات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، به عنوان بالا‌ترین گروه مرجع و مورد اعتماد مردم، همواره به اعتلای کشور و نظام سلامت می‌اندیشیند

ایلنا: انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور در اعتراض به برگزاری دیرهنگام انتخابات سازمان نظام پزشکی بیانیه صادر کرد و خواستار برگزاری پرشور و هرچه سریع‌تر این انتخابات شد.

به گزارش ایلنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:‌

با پایان گرفتن مهلت ثبت نام داوطلبان عضویت در هیأت مدیره نظام پزشکی تهران و شهرستان‌ها، بررسی صلاحیت داوطلبان توسط هیأت‌های نظارت آغاز گردیده و به زودی مرحله اول آن به پایان خواهد رسید. علیرغم سکوت خبری دست اندرکاران فعلی سازمان نظام پزشکی در مورد ثبت نام کاندیدا‌ها و تلاش در جهت ایجاد هراس از رد صلاحیت در بین اعضای جامعه پزشکی، استقبال همکاران مسئولیت پذیر قابل قبول و دلگرم کننده بود.


آنچه از این پس می‌تواند موجب حضور پر شور همکاران در انتخابات نظام پزشکی شده و نهادی کارآمد، مستقل و مدافع جامعه پزشکی را رقم بزند، نحوه برخورد هیأت‌های نظارت و اجرایی با بررسی صلاحیت‌های داوطلبان و تلاش ایشان در برگزاری انتخاباتی سالم، عادلانه، پرشور و آزاد است.


متأسفانه تأخیر در شروع پروژه انتخابات به نسبت دوره گذشته و تغییر و تحولات مدیریتی در وزارت بهداشت و به تبع آن در مدیریت اجرایی انتخابات فرصتی را برای برخی ایجاد کرده تا با فرار به جلو و اتهام زدن به رقیبان بر ادامه حضور غیر مفید و مسئله دار خود در بزرگ‌ترین نهاد صنفی جامعه پزشکی اصرار ورزند.


سازمان نظام پزشکی که می‌یایستی نهادی مستقل از دولت، با اهداف مندرج در قانون و در جهت استیفای حقوق اعضای جامعه پزشکی و بیماران باشد، در طی سالیان اخیر از طرف مسئولان آن به شدت آلوده به سیاسی کاری و معامله گریهاى قدرت شده است.


امروز که در آستانه پایان دوره پنجم و انتخابات دوره جدید قرار گرفته‌ایم و مدیریت فعلی سازمان نظام پزشکی بایستی پاسخگوی عملکرد ضعیف خود در از دست دادن اختیارات نظام پزشکی، تنزل دادن جایگاه جامعه پزشکی کشور و بی‌اعتبار کردن بزرگ‌ترین نهاد صنفی کشور و مسایل و مشکلات مالى و غیرمالى متعدد باشد، تلاش می‌کند با قطبی کردن و سیاسی نشان دادن انتخابات، اذهان نهادهای حکومتی و امنیتی و هیأتهای نظارت را به سوی رقیبان انتخاباتی خود معطوف نموده و با نشان دادن آدرس غلط به اذهان عمومی، از پاسخگوئى در قبال نقاط ضعف فوق الذکر وکوتاهى‌ها طفره رفته و بازهم بر ریاست این نهاد مهم و اثرگذار تکیه زند.


ما معتقدیم قاطبه اعضای جامعه پزشکی جدا از تعلقات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، به عنوان بالا‌ترین گروه مرجع و مورد اعتماد مردم، همواره به اعتلای کشور و نظام سلامت می‌اندیشیند و با احساس مسئولیت طی سالهای متمادی، چه در دوران سخت جنگ تحمیلی و چه در دوران اخیر که توأم با فشارهای اقتصادی کمرشکن بوده همواره در کنار مردم محروم و دلسوز کشور بوده‌اند.


جامعه پزشکی به خوبی می‌داند و بهتر است دست اندرکاران انتخابات نیز بدانند که دلسوزان واقعى نظام پزشکی چه در عرصه دفاع از کشور و حضور در نبرد با دشمن بعثی و مداوای مجروحان جنگ تحمیلی و چه در مدیریت حوزه سلامت کارنامه و سابقه‌اى روشن داشته و هرگز از جایگاه خود در مدیریت نظام پزشکی برای پیگیری اهداف سیاسی تلاش ننموده‌اند. حضور یک دوره مدیریت مستقل جناب آقای دکتر ایرج فاضل در دوران سازندگی و مسئولیت جناب آقای دکتر ظفرقندی در دوره‌ای که منجر به تغییرات مؤثر در قانون نظام پزشکی به نفع جامعه پزشکی گردید و عدم ورود به حوزه سیاست در این مدت شاهدی بر این مدعاست.


در پایان مصرانه از هیأتهای نظارت و دستگاههای موثر می‌خواهیم با رفتارهای منطبق بر قانون و عدم دخالت دادن سلایق سیاسی، فضار را برای حضور همه گرایشهای فکری، اجرایی و مدیریتی باز نگهداشته و زمینه ساز انتخاباتی پر شور و با حضور حداکثری اعضای جامعه پزشکى شوند.

ما ارید الا الاصلاح ما استطعت
و ما توفیقی الا باالله علیه توکلت و الیه انیب
انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر