کد خبر: 36945 A

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر در گفت و گو با ایلنا:

آمار منتشر شده در رابطه با تعداد کشته شدگان در برف و کولاک از سوی این خبرگزاری و به نقل از مسئولان جمعیت هلال احمر رد می‌شود چرا که منابع دیگری متولی ارائه آمار کشته شدگان حوادث هستند و این جمعیت فقط نسبت به ارائه آمار عملکرد عملیات‌های امداد و نجات در حوادث نموده است.

ایلنا: مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از نیروهای امدادی کشور در امر کمک رسانی و امداد و نجات در حوادث جاده‌ای، کوهستان، برف و کولاک و... اقدامات بیشماری را انجام می‌دهد اما این نهاد به هیچ وجه متولی اعلام آمار مرگ و میر و کشته شدگان حوادث نیست.

پویا حاجیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: در پی انتشار آمار کشته شدگان در برف و کولاک در یکی از خبرگزاری‌ها و به نقل از جمعیت هلال احمر، لازم به توضیح است که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از نیروهای امدادی کشور در امر کمک رسانی و امداد و نجات در حوادث جاده‌ای، کوهستان، برف و کولاک و... محسوب می‌شود اما این نهاد به هیچ وجه متولی اعلام آمار مرگ و میر و کشته شدگان در حوادث نیست.

وی ادامه داد: آمار منتشر شده در رابطه با تعداد کشته شدگان در برف و کولاک از سوی این خبرگزاری و به نقل از مسئولان جمعیت هلال احمر رد می‌شود چرا که منابع دیگری متولی ارائه آمار کشته شدگان حوادث هستند و این جمعیت فقط نسبت به ارائه آمار عملکرد عملیات‌های امداد و نجات در حوادث نموده است.

مدیر روایط عمومی جمعیت هلال احمر در رابطه با اقدام‌های امدادی هلال احمر گفت: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر طی یک ماه اخیر در ۲ هزار و ۴۵۷ عملیات جان ۵۴ هزار نفر را در کشور نجات دادند که بیشترین عملیات امداد و نجات در گردنه ‌های استان خراسان رضوی انجام شده که در راه ماندگان در راهداری‌ها، مساجد و مدارس اطراف از چند ساعت تا یک روز اسکان اضطراری داده شدند.

حاجیان خاطر نشان کرد: استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، لرستان، کردستان، گلستان، محور شمشک-دیزین و کرج- چالوس در نزدیک استان تهران بیشترین حوادث زمستانه را به خود اختصاص داده‌اند.

هلال احمر پویا حاجیان مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشته شدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر