کد خبر: 37116 A

معاون اجتماعی بهزیستی خبر داد؛

یکی از مواردی که سبب احراز ستاره کیفیت برای مهدهای کودک شده و به اصطلاح مهد کودک سه ستاره می‌شود، حضور مربیان دارای مدرک کاردانی، کار‌شناسی و یا بالا‌تر است و مربی با مدرک زیر دیپلم در پرسنل آن‌ها دیده نمی‌شود.

ایلنا: معاون اجتماعی بهزیستی گفت: مهد کودک‌های ستاره دار از پرسنل متخصص استفاده کرده و بیش از ۷۵ درصد از مربیان مهدهای ستاره دار دارای مدرک بیش از کاردانی هستند.

به گزارش ایلنا محمد نفریه در ارتباط با مهدهای کودک ستاره دار، اظهار داشت: مهدهای کودک ستاره دار نسبت به مهدهای کودک عادی از شرایط بهتر و مناسب تری برخوردار هستند. از جمله مواردی که در مهدهای کودک ستاره دار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است می‌توان به ایمنی و بهداشت، تغذیه مناسب‌تر، شرایط فیزیکی و تجهیزات و اجرای قوانین و مقررات و نیروی انسانی و آموزش اشاره کرد.

وی ادامه داد: مهدهای کودکی که از نظر موارد ذکر شده حائز امتیاز بالاتری شوند و در ردیف‌های یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره قرار می‌گیرند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی تصریح کرد: یکی از مواردی که سبب احراز ستاره کیفیت برای مهدهای کودک شده و به اصطلاح مهد کودک سه ستاره می‌شود، حضور مربیان دارای مدرک کاردانی، کار‌شناسی و یا بالا‌تر است و مربی با مدرک زیر دیپلم در پرسنل آن‌ها دیده نمی‌شود.

نفریه خاطرنشان کرد: حدود ۷۵ درصد مربیان مهدهای کودک سه ستاره دارای مدارک بیش از کاردانی هستند که باید دوره‌های آموزشی ویژه مهدکودک‌ها را بگذرانند و گذراندن دوره آموزشی مخصوص مهدکودک‌ها توسط مدیران و مربیان و گذراندن دوره تکمیلی توسط ۲۵ درصد مربیان از جمله شروط مهدهای ستاره‌دار است.

وی ابراز کرد: همچنین نرخ شهریه این مهد‌ها باید طبق دستورالعمل تنظیم شود و نسبت کودکان و مربیان در سطح استانداردهای اعلام‌شده قرار بگیرد که یکی از عوامل مهم در شهریه و اخذ ستاره برای مهد کودک‌ها فضای بیش از ۷۱ مترمربع حیاط به شمار می‌آید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر