کد خبر: 37203 A

از اول اسفندماه؛

شرکت‌ها و نمایندگی‌های توزیع مکلف به قبول اقلام مرجوعی به صورت امانی به شرط داشتن تاریخ حداقل سه ماه برای مصرف هستند.

ایلنا: بنا بر اعلام رییس سازمان غذا و دارو وجود و عرضه لوازم آرایشی، بهداشتی فاقد برچسب اصالت در داروخانه‌ها از اول اسفندماه تخلف است.

به گزارش ایلنا، دکتر احمد شیبانی در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: از تاریخ اول آذرماه امسال خرید هرگونه فرآورده آرایشی و بهداشتی بدون کدرهگیری با آرم سازمان غذا و دارو (برچسب اصالت و سلامت) توسط داروخانه‌ها ممنوع بوده و از اول اسفندماه وجود وعرضه این فرآورده‌ها در داروخانه‌ها تخلف محسوب می‌شود.

وی افزود: اقلام بدون برچسب موجود در داروخانه‌ها باید به شرکت‌ها و نمایندگی‌های توزیعی جهت الصاق برچسب فوق عودت داده شود.

وی تاکید کرد: شرکت‌ها و نمایندگی‌های توزیع مکلف به قبول اقلام مرجوعی به صورت امانی به شرط داشتن تاریخ حداقل سه ماه برای مصرف هستند.

شیبانی گفت: دانشگاه‌ها همچنین باید برای نظارت بر فعالیت سایر مراکز عرضه اقلام آرایشی و بهداشتی نیز برگزاری گشت‌های مشترک را به صورت جدی پیگیری کرده و گزارش ماهانه آن را به سازمان غذا و دارو ارسال کنند.

رییس سازمان غذا و دارو در این نامه جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در این خصوص مورد اشاره قرار داده و از کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواسته است رسیدگی به این موارد را در اولویت قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر