کد خبر: 41086 A

سرپرست وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران: ‌

کمبود دارو در کشور وجود ندارد یعنی در آن حدی نیست که اختلال ایجاد کرده باشد/ دلیلی ندارد دارو‌ها در گمرک بماند مگر گمرگ در مقابل کشور ایستاده است؟

ایلنا:‌ سرپرست وزارت بهداشت از شایعه انجام اقداماتی برای آزادسازی ارز دارو اظهار بی‌اطلاعی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد طریقت منفرد در حاشیه دومین جشنواره کشوری و اولین کنگره بین المللی بالینی و ایمنی بیمار در جمع خبرنگاران، گفت: درمورد این سوال که هر روز در زمینه دارو مطرح می‌شود باید بگویم دارو تا سفارش داده و ساخته شود پروسه‌ای زمان بر است.

وی با اشاره به اینکه ارز دارو به مرور درحال تخصیص یافتن است، افزود: کمبود دارو در کشور وجود ندارد یعنی در آن حدی نیست که اختلال ایجاد کرده باشد.

سرپرست وزارت بهداشت تصریح کرد: در چند قلم دارو کمبود داشتیم که اکنون یا تهیه شده یا در حال تهیه شدن هستند و نیازی به سهمیه بندی دارو نیست.

طریقت منفرد در پاسخ به این سوال که آیا دارو‌ها در گمرک زمین مانده است، افزود: خیلی از دارو‌ها از گمرک ترخیص شده است و گمرک این اعلام آمادگی را کرده است که به سرعت دارو‌ها را ترخیص کند.

سرپرست وزارت بهداشت تصریح کرد: دلیلی ندارد دارو‌ها در گمرک بماند مگر گمرگ در مقابل کشور ایستاده است؟

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود ناصرخسرو بعد از ده سال دوباره فعال شده است، افزود: اگر چنین باشد انشاالله مشکل را بافراوانی دارو سریع برطرف می‌کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر