کد خبر: 4116 A

رئیس نخستین کنگره بین‌‌‌المللی دندانپزشکی:

ایمپلنت بهترین درمان جایگزین برای دندان است درحالی که مردم هنوز آشنایی خوبی در رابطه با ایمپلنت ندارند.

ایلنا: رئیس نخستین کنگره بین‌‌‌المللی دندانپزشکی خاورمیانه گفت:همه مردم به ایمپلنت نیاز دارند و ازهمین رو یك درمان لوكس محسوب نمی شود.

به گزارش خبرنگارایلنا، دكتر بیژن اخوان آذر در نشست خبری کنگره بین‌المللی دندانپزشکی، زیبایی و ایمپلنت گفت: ایمپلنت بهترین درمان جایگزین برای دندان است درحالی که مردم هنوز آشنایی خوبی در رابطه با ایمپلنت ندارند.

وی تصریح کرد: در ابتدای ورود ایمپلنت به ایران كسانی به این درمان روی آوردند كه ازوضع مالی خوبی برخوردار بودند به همین دلیل تصوری مبنی براینکه ایمپلنت یك درمان لوكس است شكل گرفت در حالی كه این درمان برای همه افراد به كار می رود.

رییس كنگره بین المللی ICOI‌ در خاورمیانه با اشاره به اینکه بسیاری از مردم استطاعت مالی برای دریافت خدمات دندانپزشکی ندارند، افزود: ایمپلنت در ایران هزینه بسیاری داشته و متاسفانه بیمه‌ها این هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهند.

وی افزود: برای استفاده از خدمات دندانپزشكی، ایرانیانی مقیم خارج به ایران می‌آیند زیرا این خدمات نسبت به دیگر كشورها ارزانتر هستند.

به گفته اخوان آذرهزینه ایمپلنت در آمریكا حدود دو برابر و نیم بیشتر از ایران است كه همین موضوع باعث آمدن بسیاری از ایرانیان مقیم خارج برای استفاده از خدمات دندانپزشكی به ایران می شود.

وی با تاکیدبراینکه هزینه‌های دندانپزشکی در ایران نسبت به کشورهای دیگر بسیار ارزان است، افزود: این که به طورمثال در استانی همانند چابهارمردم دچار مشکلات دندانپزشکی هستند تقصیر مردم و دندانپزشک نیست بلکه تقصیر مسئولانی است که باید در این زمینه اقدامات بیشتری کنند.

رییس كنگره بین المللی ICOI‌ در خاورمیانه درخاتمه به هزینه بربودن مطب و وسایل دندانپزشکی اشاره کرد وافزود: این درحالی است که دندانپزشکی که دراوایل کارخوداست و درآمد ی هم ندارد باید مالیات پرداخت کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر