کد خبر: 4126 A

قائم مقام نخستین كنگره بین‌المللی ICOIمطرح کرد:

وقتی که فردی دندان خود را می‌کشد بعد از ۳ ماه ۴۰ درصد ارتفاع و قطر فک او از بین می‌رود و در سال اول این میزان به ۵۰ درصد می‌رسد.

ایلنا: قائم مقام نخستین کنگره بین‌المللی ICOI در خاورمیانه گفت: کشیدن دندان باعث می‌شود پس از ۵ سال ارتفاع یک فک که ۳۶ میلی‌م‌تر است به اندازه یک خودکار باریک شود و این مسئله منجربه شکستگی‌های احتمالی فک در بسیاری از مواقع می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر جعفر صادق پاکرو در نشست خبری نخستین کنگره ICOI (دندانپزشکی، زیبایی و ایمپلنت) اظهارداشت: وقتی که فردی دندان خود را می‌کشد بعد از ۳ ماه ۴۰ درصد ارتفاع و قطر فک او از بین می‌رود و در سال اول این میزان به ۵۰ درصد می‌رسد.

به گفته پاکرو قیمت ایمپلنت‌ها در ایران از ۱۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد، درحالی که این هزینه در آمریکا ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار است.

وی درادامه هدف از برگزاری کنگره ICOI خاورمیانه در ایران را ارتقای سطح آگاهی دندانپزشکان به ویژ در رشته ایمپلنت دانست و افزود: ‌ ایران پس از برگزاری این کنگره نامزد میزبانی کنگره جهانی ICOI در سال ۲۰۱۵ خواهد شد.

به گفته قائم مقام نخستین کنگره بین‌المللی ICOI در کنگره دندانپزشکی خاورمیانه افرادی از کشورهای آمریکا، کانادا، برزیل، مصر و ترکیه حضور دارند.

پاکرو درخاتمه یاددآورشد: ICOIدر۶۵ کشور جهان نماینده دارد و ایران نیز از ۱۰ سال قبل عضو آن شده است و در مجموع ۱۵۰هزار عضو با همکاری ۵۰ دانشگاه معتبر جهان از سال ۱۹۷۴ در حوزه دندانپزشکی فعالیت گسترده جهانی داشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر