کد خبر: 439 A

شهریور ماه؛

این سمپوزیوم با موضوع پیوند اعضا در راستای ارتقای اهدای عضو، بهره گیری از تجارب کشور اسپانیا و نجات جان بیماران نیازمند از چهارم شهریور به مدت چهار روز در ساری برگزار می‌شود.

ساری - ایلنا: معاون فرهنگی فراهم ‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: سمپوزیوم پزشکی مشترک ایران و اسپانیا با موضوع پیوند اعضا، شهریور ماه در ساری برگزار می‌ شود.

به گزارش ایلنا از ساری، امید قبادی اظهار داشت: این سمپوزیوم با موضوع پیوند اعضا در راستای ارتقای اهدای عضو، بهره گیری از تجارب کشور اسپانیا و نجات جان بیماران نیازمند از چهارم شهریور به مدت چهار روز در ساری برگزار می‌شود.

وی، توانمندسازی مدیران اهدای عضو برای تدوین برنامه ‌های مناسب به منظور شناسایی موارد مشکوک به مرگ مغزی در مراکز درمانی و ارتقا ظرفیت مدیران اهدای عضو در انتخاب و تربیت هماهنگ‌ کنندگان پیوند اعضا برای ارتباط با خانواده‌های اهداکننده عضو از مهمترین اهداف برگزاری این سمپوزیوم است.

معاون فرهنگی فراهم ‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: اهدای عضو بیماران در مرکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه به حدود 78 درصد رسیده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر