کد خبر: 49670 A

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی:

اگر امضا نكند صبر می‌کنیم تا رئیس جمهور بعدی بیاید و حکم رئیس جدید نظام پزشکی را امضا کند/شاید آقای رئیس جمهور قانون را مطالعه نکرده‌اند، اگر مطالعه کرده باشند کاری خلاف روال قانونی انجام نشده است.

ایلنا: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور در مورد احتمال مخالفت رئیس جمهور و عدم امضا حکم رئیس جدید سازمان نظام پزشکی،گفت: بعضی دوستان در نظر دارند طرح دو فوریتی برای تغییر قانون ارائه دهند اما من فکر نمی‌کنم رئیس جمهور بخواهد چنین کاری بکند.

به گزارش ایلنا، علیرضا مرندی در ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی در جمع خبرنگاران گفت: کسی که به عنوان ریاست کل سازمان نظام پزشکی انتخاب می‌شود، باید قانون را اجرا کند. خلاصه قانون نیز آن است که باید در درجه اول باید از مردم و همچنین صنف پزشکان دفاع کند.

وی با بیان اینکه وضعیت پزشکان عمومی به ویژه پزشکان جوان از نظر مادی نامناسب است، گفت: لازم است نظام پزشکی در این زمینه وارد شود. تعرفه پزشکان عمومی باید به فوق تخصصان نزدیک شود. در مجموع تعرفه پزشکان عمومی باید افزایش یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: سازمان نظام پزشکی باید برای ارتقای سلامت جامعه بیشتر کار کند.

مرندی بر لزوم تکمیل شبکه بهداشتی درمانی کشور تاکید کرد و گفت: در صورت تکمیل نظام شبکه و همچنین اجرای صحیح برنامه پزشک خانواده هم هزینه‌های سلامت کشور کاهش می‌یابد و هم پزشکان عمومی سامان می‌یابند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در زمینه تصویب افزایش مرخصی زمان زایمان مادران و همچنین مرخصی برای پدران، گفت: مرخصی ۹ ماهه برای مادران و همچنین دو هفته برای پدران به تصویب مجلس رسیده که پس از تایید شورای نگهبان از سوی دولت ابلاغ می‌شود.

مرندی در حاشیه برگزاری ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر احتمال مخالفت رئیس جمهور با امضای حکم رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: شاید آقای رئیس جمهور قانون را مطالعه نکرده‌اند اگر مطالعه کرده باشند کاری خلاف روال قانونی انجام نشده و قانون اختیاراتی به هیات نظارت داده و آن‌ها هم طبق اطلاعاتی که به دست آورده عمل کرده‌اند.

وی با بیان این مطلب که نباید چنین اتفاقی بیفتد که رئیس جمهور نخواهد حکم رئیس سازمان نظام پزشکی بعد را امضا کند، گفت: اگر چنین شود صبر می‌کنیم تا رئیس جمهور بعدی بیاید و حکم رئیس جدید نظام پزشکی را امضا کند.

مرندی در خصوص اینکه مجلس راهکاری برای این قبیل کار‌ها اندیشیده است، اظهار داشت: بعضی دوستان در نظر دارند طرح دو فوریتی برای تغییر قانون ارائه دهند اما من فکر نمی‌کنم رئیس جمهور بخواهد چنین کاری بکند.

انتخابات نظام پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر