کد خبر: 57469 A

نقش خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث چهارشنبه پایان سال بسیار موثر است و والدین می‌توانند در شادی‌های فرزندانشان مشارکت داشته و در تهیه وسایل آتش بازی بی‌خطر و مفرح آن‌ها را همراهی کنند.

ایلنا: رئیس اداره پیشگیری از حوادث اورژانس کشور گفت: آخرین چهارشنبه سال به‌رغم همه زیبایی‌ها و شادمانی‌های شهروندان ایرانی، همواره حوادث تلخی را به دنبال دارد و والدین در پیشگیری از این حوادث نقش موثری دارند.

به گزارش ایلنا، دکتر مشیانه حدادی اظهار داشت: هر سال مواد محترقه‌ای وارد بازار می‌شود که قدرت انفجار آن‌ها بیشتر از سال پیش بوده و در بسیاری از مواقع برای اینکه قدرت انفجار بیشتری داشته باشند در داخل آن‌ها از خرده شیشه استفاده می‌شود که در زمان انفجار پرتاب شده و علاوه بر تولید صداهای گوش خراش و آزار دهنده آسیب‌های جدی به چشم و سایر ارگان‌های بدن وارد می‌کند.

وی افزود: نقش خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث چهارشنبه پایان سال بسیار موثر است و والدین می‌توانند در شادی‌های فرزندانشان مشارکت داشته و در تهیه وسایل آتش بازی بی‌خطر و مفرح آن‌ها را همراهی کنند.

رئیس اداره پیشگیری از حوادث اورژانس کشور تصریح کرد: ‌ والدین باید از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی توسط فرزندان جلوگیری کرده و نظارت مستمر بر این موضوع داشته باشند همچنین از نگهداری مواد محترقه و وسایل آتش بازی (حتی وسایل و مواد استاندارد) در نزدیکی وسایل حرارتی و برقی خودداری کنند.

وی به هموطنان توصیه کرد: ‌از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پست‌های برق یا ایستگاه‌های فشار گاز، پارکینگ‌های عمومی و برپایی آتش‌های حجیم و غیر قابل مهار خودداری کنند و در صورت بروز هز گونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۵ مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر