کد خبر: 586 A

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درگفتگوبا ایلنا:

شنبه آینده شورای هماهنگی ستاد بحران کشور جلسه‌ای خواهد داشت که درآن هر یک از دستگاه‌ها عملکرد خود را ارائه می‌دهند تا در شورا به یک جمع بندی برسیم.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: گزارش عملکرد هریک ازدستگاه‌ها درزلزله آذربایجان شرقی شنبه آینده در شورای هماهنگی ستاد بحران کشوراعلام می‌شود.

مرتضی اکبرپور در گفت‌و‌گو با ایلنا دراین باره گفت: شنبه آینده شورای هماهنگی ستاد بحران کشور جلسه‌ای خواهد داشت که درآن هر یک از دستگاه‌ها عملکرد خود را ارائه می‌دهند تا در شورا به یک جمع بندی برسیم.

وی در مورد آخرین وضعیت مناطق زلزله زده گفت: ‌ با توجه به اینکه کمتر از ۱۵ روز از وقوع زلزله آذربایجان شرقی گذشته است اما شرایط بسیار رضایت بخش است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از حضور نیروهای بسیجی و ارتشی در منطق زلزله برای آواربرداری خبرداد و افزود: ازآنجایی که اموال زلزله زدگان در زیرآوار مانده است نسبت به تخلیه خیلی از این اموال زیرآوار اقدام شده است.

اکبرپور با اشاره به اینکه بازسازی در مناطق زلزله زده از سه روز گذشته آغاز شده است، تصریح کرد: هم خود مردم خسارت دیده و هم مسئولان بازسازی اماکن خسارت دیده آغاز کرده‌اند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: اگر روند به همین منوال پیش رود در آینده با مشکل خاصی روبه رو نخواهیم شد.

وی در مورد وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده نیز گفت: حدود ۱۳۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در این مناطق توزیع شده است و همه روستا‌ها از سرویس‌های بهداشتی برخوردار هستند مگر در روستاهای دور افتاده که ممکن است تعداد محدود باشد البته ظرف امروز و فردا نیزسرویس بهداشتی بازهم توزیع خواهدشد.

اکبرپور با تاکید براینکه هیچ مشکل تغذیه‌ای در مناطق زلزله زده وجود ندارد، افزود: کمک‌های مردمی دراین زمینه بسیار بود و علاوه بر آن هلال احمر نیز بسته‌های غذایی را در اختیار زلزله زدگان قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: همدلی و هماهنگی بین مردم بسیار خوب بود به طوری که از تمام نقاط کشور به مناطق زلزله زده کمک می‌فرستادند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در مورد آخرین آمار مجروحان در زلزله آذربایجان شرقی نیز گفت: آمار مجروحان تغییر نکرده است و تاآنجایی می‌دانم حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که به تدریج هر یک ازآن‌ها در حال مرخص شدن هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر