کد خبر: 63231 A

قائم مقام کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره):

فعالیتهای انجام شده از سوی ستاد در استان بوشهر قابل تقدیر است و باید تلاش کرد تا کار احداث منازل خسارت دیدگان هر چه سریع‌تر انجام پذیرد.

ایلنا: قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه هزار و ۳۵۰ خانوار مناطق زلزله زده استان بوشهر ازخدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره‌مند هستند گفت: حدود ۷۵۵ خانواده در این حادثه دچار تخریب کلی شده‌اند که می‌بایست واحدهای مسکونی آنان احداث و یا بازسازی کلی شود؛ کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی دارد با بهره گیری از ظرفیت دستگاههای ذیربط و استفاده از کمکهای مردمی در کمترین زمان ممکن، نسبت به احداث منازل محرومان تحت حمایت اقدام کند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سید محمد علی هاشمی که به منظور بررسی روند کمک رسانی مناطق زلزله زده استان بوشهر به این استان سفر کرده بود، با بیان این خبر، افزود: اگر چه جمعی از هموطنان بر اثر این حادثه دچار خسارت شده و جمعی به رحمت ایزدی پیوسته‌اند؛ اما باید تلاش کنیم تا با احداث مسکن مناسب و مستحکم از خسارات احتمالی در آینده جلوگیری شود.

هاشمی ضمن تشکر از ستاد مدیریت بحران استان بوشهر بیان کرد: فعالیتهای انجام شده از سوی ستاد در استان بوشهر قابل تقدیر است و باید تلاش کرد تا کار احداث منازل خسارت دیدگان هر چه سریع‌تر انجام پذیرد.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و گرمای بالا چنانچه مقدور باشد تا احداث مسکن مقاوم و دائمی در مدت زمان کوتاه با استفاده از امکانات لازم، محل موقتی جهت سکونت آسیب دیدگان فراهم شود.

هاشمی تاکیدکرد: با توجه به اینکه امداد با استفاده و بهره گیری از کمکهای خیران و نیکوکاران و کمکهای مردمی نسبت به تکمیل واحدهای احداثی اقدام می‌کند؛ اما در این حادثه اطلاع رسانی مناسبی از میزان خسارات وارده به مردم عزیز کشورمان منعکس نشده است؛ لذا از تمامی نیکوکاران و خیران کشور که همیشه در وقوع حوادث در کنار کمکهای دولتی نسبت به تأمین نیازهای محرومان مساعدت داشته‌اند، در این امر خیر نیز امداد را یاری کنند تا ان شاءا.... در امر تهیه مسکن مناسب برای خانواده‌های آسیب دیده تسریع شود.

قائم مقام کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) الویت اصلی نیازهای خانواده‌های خسارت دیده را وسایل خنک کننده نظیر: یخچال، کولر و پنکه معرفی کرد و گفت: امید است هم دولت محترم و هم مردم عزیز در این زمینه ما را مساعدت کنند.

وی ادامه داد: بنا بر این به محض ابلاغ رسمی میزان کمک دولت محترم در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض، امداد امام (ره) در کنار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نسبت به احداث منازل محرومان در منطقه اقدام خواهد کرد

کمیته امداد زلزله بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر