کد خبر: 6557 A

حقیقت‌پور در گفت‌و‌گو با ایلنا:

به جای حضور برخی نمایندگان مجلس در این سفر عده‌ای رئیس جمهور را همراهی می‌کنند که ضرورتی برای حضور آن‌ها احساس نمی‌شود و به نظر می‌رسد که این عده تنها برای گذراندن پیک نیک به این سفر رفتند.

ایلنا: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه برخی افراد همراه رئیس جمهور در سفر نیویورک می‌توانند نقش مهمی در این سفر داشته باشند ولی بسیاری از افراد نیز تنها برای پیک نیک به این سفر رفتند.

منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا ضمن انتقاد از همراهی هیئت ۱۲۰ نفره در سفر رئیس جمهور به نیویورک، خاطرنشان کرد: متاسفانه رئیس جمهور برای وزن مجلس و کارایی دیپلماسی پارلمانی ارزشی قائل نیست بنابراین شاهد این هستیم که به جای حضور برخی نمایندگان مجلس در این سفر عده‌ای رئیس جمهور را همراهی می‌کنند که ضرورتی برای حضور آن‌ها احساس نمی‌شود و به نظر می‌رسد که این عده تنها برای گذراندن پیک نیک به این سفر رفتند.

وی ادامه داد: البته چنین وضعی را در سفر مکه نیز شاهد بودیم و  این خیلی مناسب شان جمهوری اسلامی ایران نیست که یک سفر جدی سیاسی تبدیل به پیک نیک شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهتر بود به جای این افراد جمعی از رزمندگان جانباز و خانواده شهدای ترور به نیویورک اعزام می‌شدند، گفت: حضور این افراد در این سفر موجب می‌شد تا نمایشی از مظلومیت جمهوری اسلامی ایران و محکومیت اسرائیل و آمریکا به نمایش گذاشته شود.

وی با اشاره به سخنان شب گذشته احمدی‌نژاد در واکنش به انتقاد نمایندگان مجلس به سفر هیئت همراه رئیس جمهور گفت: نماینده وظیفه دارد به نیابت از مردم بر امور تمام مقامات نظارت کند بنابراین هرگونه انتقادی نسبت به اظهار نظر نمایندگان بی‌مورد است.

حقیقت‌پور با تاکید بر اینکه نمی‌توان منکر وجود ظرفیتی به نام مجلس در نظام شد، گفت: باید برای این ظرفیت ارزش قائل شد چرا که نمایندگان کشته و مرده سفر به نیویورک نیستند و به انجام خدمت در مناطق محروم افتخار می‌کنند اما باید نقش نماینده را محترم شمرد.

وی ادامه داد: نمایندگان به عنوان ناظر باید بدانند که رئیس جمهور در این سفر با چه افرادی دیدار می‌کند و اینکه آیا مقامات ایرانی در نیویورک در جهت ارتقای عزت جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند یا خیر در حالیکه هیچ از نمایندگان مجلس در این سفر حضور ندارند.

نماینده مجلس نهم در خصوص ضرورت ارائه توضیح از سوی رئیس جمهور پس از بازگشت از سفر نیویورک تصریح کرد: کار مجلس در حدی نیست که بخواهد به منظور بررسی وزن هیئت همراه کننده رئیس جمهور در سفر نیویورک از وی توضیح بخواهد بلکه ما وظیفه داریم با مشاهده کاستی‌ها آن را به مردم اعلام کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر