کد خبر: 6570 A

به والدین توصیه می‌شود حداقل، در منزل از نگهداشتن شکلات و شیرینی به مقدار زیاد خودداری کنند و به این ترتیب، دسترسی دائمی کودکان به این خوراکی‌ها را کاهش دهند.

ایلنا: اختلال رشد در کودکان از تاثیرات منفی مصرف بی‌رویه شکلات و شیرینی است.

به گزارش ایلنا، کار‌شناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور ضمن بیان این مطلب افزود: مصرف بی‌رویه شکلات و شیرینی موجب بی‌اشتهایی و سیری کاذب در کودکان شده، آن‌ها را از مصرف وعده‌های اصلی غذایی باز می‌دارد در نتیجه موجب اختلال رشد آن‌ها می‌شود.

لیلا شورورزی گفت: به والدین توصیه می‌شود حداقل، در منزل از نگهداشتن شکلات و شیرینی به مقدار زیاد خودداری کنند و به این ترتیب، دسترسی دائمی کودکان به این خوراکی‌ها را کاهش دهند.

وی متذکر شد: از دادن شکلات و شیرینی به عنوان جایزه خودداری کرده و با تنظیم یک برنامه منظم، تعداد شکلات و شیرینی کـه دانش آموز در طول روز مصرف می‌کند را کنترل کنند.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از خراب شدن دندان‌ها باید به کودکان آموزش داد که پس از خوردن مواد قندی و شیرینی بویژه شکلات‌ها و آب نبات‌هایی که به سطح دندان می‌چسبند، دهان و دندان‌های خود را با آب و حتی الامکان مسواک شستشو دهند تا به دندان‌ها آسیب کمتر برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر