کد خبر: 6579 A

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد؛

در حال حاضر حدود هشت میلیون سند در بنیاد شهید در این زمینه موجود است و جمع‌آوری آثار همچنان ادامه خواهد داشت و این اسناد ثبت ملی شدند و لازم است اسناد شهدا برای ماندگاری باید ثبت جهانی شوند.

ایلنا: قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدف از انتشار کتب و تولید سایر آثار در مورد دفاع مقدس ترویج و توسعه فرهنگ ایثار برگرفته از آموزه‌های قرآنی و دینی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین رونمایی از کتاب‌های دعا عامل پیشرفت یا رکود، فرهنگ داستان‌نویسان دفاع مقدس و دفتر دو و سوم وصیت‌نامه کامل شهدای استان سمنان در محل کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدف از انتشار کتب و تولید سایر آثار در مورد دفاع مقدس ترویج و توسعه فرهنگ ایثار برگرفته از آموزه‌های قرآنی و دینی است تا بدین وسیله بتوانیم این آموزه‌ها را به صورت عملی در جامعه محقق کنیم زیرا همین امر نظام را ماندگار خواهد کرد.

سردار انصاری خاطر نشان کرد: کتابخوانی و انتشار کتاب را یکی از راه‌های نشر ارزش‌ها است و این حرکت در طول تاریخ و نهضت‌های رخ داده در آن بر عهده روحانیون بوده و در واقع نقش اول را در این زمینه ایفا کرده‌اند.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: روحانیون در زمان مبارزات انقلاب و بعد از آن نیز پیشتاز بوده حضرت امام راحل پرچمدار آن بودند و امروزه مقام معظم رهبری پرچمدار این حرکت هستند.

انصاری ادامه داد: تا به امروز ۱۰ هزار عنوان کتاب در زمینه ایثار و شهادت منتشر شده است و سالانه ۸۰۰ عنوان به آن اضافه می‌شود که ۱۰ درصد از ۱۰ هزار عنوان متعلق به بنیاد شهید است و سالانه چیزی بین ۶۰ تا ۷۰ عنوان کتاب به این تعداد اضافه می‌شود.

وی همچنین با اشاره به جمع‌آوری آثار بیش از ۲۸۰ هزار ایثارگر گفت: ‌ در حال حاضر حدود هشت میلیون سند در بنیاد شهید در این زمینه موجود است و جمع‌آوری آثار همچنان ادامه خواهد داشت و این اسناد ثبت ملی شدند و لازم است اسناد شهدا برای ماندگاری باید ثبت جهانی شوند.

وی تاکید کرد: انتقال فرهنگ ایثار به عنوان عامل پایداری نظام، زنده بودن حرکت امام راحل و بیداری اسلامی بر همه روشن است و این انتقال باید توسط فرهیختگان معتقد به این راه محقق شود.

سرپرست معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید یادآور شد: ۳۱ عنوان کتاب توسط بنیاد شهید به پنج زبان خارجی از جمله ترکی استانبولی، عربی و انگلیسی ترجمه شده است.

وی همچنین اظهار کرد: بنیاد شهید راهکارهای متعددی برای ترویج کتابخوانی در کشور مد نظر قرار دارد و یکی از اقدامات انجام شده در این زمینه ساماندهی کتابفروشی‌های نشر شاهد در کشور است.

وی به چاپ وصایای شهدا اشاره کرد و گفت: این وصیت‌نامه‌ها در ۵۰۰ جلد به چاپ خواهد رسید و تاکنون هفت جلد از این ۵۰۰ جلد چاپ شده‌اند و ۵۳ جلد نیز در پروسه انتشار قرار گرفته‌اند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر