کد خبر: 6658 A

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر خبر داد؛

بنا بر اطلاعات دریافتی از پزشکی قانونی متاسفانه در سال گذشته ۴۵۰ مورد فوتی داشتیم که با اقدامات و سیاست گذاری‌های این سازمان توانستیم تعداد فوتی امسال حوادث دریایی را به ۲۲۲ نفر کاهش دهیم.

ایلنا:رئیس سازمان جمعیت هلال احمر گفت: رامسر با ۲۲ غریق بیشترین فوتی شمال کشور را در تابستان امسال به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود مظفر در نشست خبری ارائه گزارشات امداد و نجات سازمان در تابستان به آمار عملیات‌های جمعیت هلال احمر اشاره کرد گفت: نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد در امکانات رشد داشتیم که شامل هزار و ۲۶ پایگاه موقتی و ثابت ۲۲ پایگاه جستجو و فعالیت‌های ۲۹۸ هزار روز نفر در طرح تابستانه است.

وی در رابطه با افراد نجات یافته از حوادث جادهای خاطرنشان کرد: در تابستان امسال هزار و ۸۴ هزار رهاسازی از حوادث جاده‌ای داشته‌ایم.

مظفر در رابطه با سرعت عمل امدادگران در عملیات‌های نجات خاطر نشان کرد: میانگین زمان حضور امداد گران درحوادث ۸ دقیقه و ۱۷ ثانیه بوده است که این زمان در نسبت به سال‌های گذشته روند رو به رشد داشته و قابل توجه است.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر در رابطه با افزایش حوادث نسبت به سال گذشته افزود: علت اصلی این افزایش حضور بیشتر امدادگران در حوادث و افزایش حوادث همچون زلزله تبریز و خراسان جنوبی در مقایسه با سال گذشته است.

مظفر ضمن اشاره به طرح ملی کاهش غریق گفت: طی همکاری سازمان جمعیت هلال احمر با سه استان شمالی در ۲۵ شهر شمالی کشور در قالب ۲۴۳ پست با حضور ۲۱ استان کشور در خارج و داخل طرح سالم سازی این طرح را اجرا کردیم.

وی بیشترین سوانح دریایی را مربوط به سواحل نوشهر دانست و تصریح کرد: سواحل نوشهر با ۵۰۸ مورد مراجعه بیشترین حوادث را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که رامسر با ۲۲ غریق بیشترین فوتی شمال کشور را در تابستان امسال به خود اختصاص داده است.

مظفر در رابطه با عملکرد دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط در زلزله تبریز گفت: جمعیت هلال احمر موظف است به مدت ۴۵ روز اقدامات مربوط به اسکان و تغذیه زلزله زدگان را برعهده بگیرد و بعد از ۴۵ روز وظیفه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی وغیر دولتی رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان است که خوشبختانه نگرانی ساخت و ساز تا یک ماه آینده حل می‌شود.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر از تشکیل جمیعت امداد هسته‌ای خبرداد و گفت: امداد و نجات هسته‌ای که مختص به استان‌های درگیر با فرایند هسته‌ای است تحت آموزش قرار دارند و باشگاه امدادگران عملیات‌های هسته‌ای در قالب یک تیم ۵۰ نفره پس از طی مراحل آموزشی تشکیل می‌شود.

مظفر به آمار پزشکی قانونی در ارتباط با حوادث دریایی اشاره کرد و گفت: بنا بر اطلاعات دریافتی از پزشکی قانونی متاسفانه در سال گذشته ۴۵۰ مورد فوتی داشتیم که با اقدامات و سیاست گذاری‌های این سازمان توانستیم تعداد فوتی امسال حوادث دریایی را به ۲۲۲ نفر کاهش دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر