کد خبر: 67678 A

با ابلاغ قانون حمایت خانواده؛

در صورت عدم تمکن مالی هر یک از اصحاب دعوی دادگاه می‌تواند پس از احراز مراتب و با توجه به اوضاع و احوال، وی را از پرداخت هزینه دادرسی، حق الزحمه کار‌شناسی، حق الزحمه داوری و سایر هزینه‌ها معاف یا پرداخت آن‌ها را به زمان اجرای حکم موکول کند.

ایلنا: معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه با ابلاغ قانون حمایت خانواده؛ افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) از هزینه دادرسی معاف شدند، گفت: قانون حمایت خانواده که به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان قانون اساسی رسیده است از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، منصور قمشه با اعلام این خبر افزود: در ماده ۵ این لایحه آمده است: «در صورت عدم تمکن مالی هر یک از اصحاب دعوی دادگاه می‌تواند پس از احراز مراتب و با توجه به اوضاع و احوال، وی را از پرداخت هزینه دادرسی، حق الزحمه کار‌شناسی، حق الزحمه داوری و سایر هزینه‌ها معاف یا پرداخت آن‌ها را به زمان اجرای حکم موکول کند. همچنین در صورت اقتضاء ضرورت یا وجود الزام قانونی دایر بر داشتن وکیل، دادگاه حسب مورد راساً یا به درخواست فرد فاقد تمکن مالی وکیل معاضدتی تعیین می‌کند.»

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد گفت: در تبصره ماده ۵ آمده است: افراد تحت پوشش کمیته امداد و مددجویان سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه دادرسی معاف هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر