کد خبر: 74605 A

وزیر ورزش و جوانان:

سال‌ها بود این تمدن و دانش و اساساً حضور اندیشمندان اسلامی که پایه‌ بسیاری از علوم هستند در جوامع دیده نمی‌شد. کفار با ظاهرنمایی و تلاش‌های استعماری نه تنها بخشی از این تمدن را به یغما می‌بردند بلکه با راهنمایی‌های کاذب عقده‌ها و حقارت‌هایی را در این کشورها به وجود می‌آوردند.

ایلنا: وزیر ورزش و جوانان گفت: نمایش استعدادهای جوانان برتر در جشنواره حضرت علی‌اکبر(ع) نشان‌دهنده گوشه‌ای از داستان تمدن بزرگ ملت ما است و می‌تواند عمق یک حرکت علمی متعهدانه را نشان دهد.

به گزارش ایلنا، محمد عباسی در اختتامیه جشنواره جوان و علم و فناوری که در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد، خاطرنشان کرد: سال‌ها بود این تمدن و دانش و اساساً حضور اندیشمندان اسلامی که پایه‌ بسیاری از علوم هستند در جوامع دیده نمی‌شد. کفار با ظاهرنمایی و تلاش‌های استعماری نه تنها بخشی از این تمدن را به یغما می‌بردند بلکه با راهنمایی‌های کاذب عقده‌ها و حقارت‌هایی را در این کشورها به وجود می‌آوردند.

وزیر ورزش و جوانان در اختتامیه جشنواره‌ حضرت علی اکبر (ع) با اشاره به برخوردهای حسرت‌آمیز اندیشمندان، شاهان و شاهزادگان قرن گذشته در سفرنامه‌های باقی‌مانده از گذشته گفت: آنها طوری برخورد می‌کردند که گویی اینجا هیچ چیزی وجود ندارد و قبله‌ عالم جای دیگری است.

وی افزود: آنها با چنین حسی توانستند جوانان ما را به عرصه‌ بسیاری رفتارهای ناصحیح اخلاقی دعوت کنند که آنها خودشان هم از درون پشیمان هستند ولی راه برگشت ندارند. همین موضوع باعث شد دشمنان جمهوری اسلامی ایران گمان کنند در عرصه‌های اجتماعی این کشور گسیختگی وجود دارد و می‌توانند به هر بهانه‌ای حضور منحوس خودشان را دوباره اثبات کنند و با صرف بودجه‌ها و اعتبارات زمینه‌های تفرقه‌افکنانه‌ای را در بین تمام مسلمین جهان دنبال کنند.

عباسی گفت: این تفرقه‌افکنی از نوع همین غرور خودکامه‌ استعمارگران است. آنها گمان می‌کردند بر جهان مسلط شدند و چه در بحث‌های نظامی و چه در بحث‌های علمی جایی برای کسی باقی نگذاشته‌اند. آنها از پیشرفت جوانان ما تعجب کردند چون فکر نمی‌کردند دانشمندانی از یک کشور اسلامی که به گمان آنها توسط عمال آنها عقب نگه داشته شده‌اند می‌توانند در حیات خلوت علمی آنها حاضر شوند؟ آنها فکر می‌کردند چند دهه از سایر نقاط جهان جلوتر هستند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: آنها با تمام رشد و پیشرفتی که از ما دیدند خود را به کودنی زدند و فکر نمی‌کردند جوانانی که با امام رشد کردند بتوانند پا به این عرصه بگذارند.

وی با هوشمندانه خواندن تأکیدات مقام معظم رهبری درباره‌ پیشرفت علمی گفت: وقتی بعد از تأکید و رهنمود رهبر عزیزمان همه‌ دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها مخصوصاً جوانان غیور اندیشمند کشور ما درمیان برهه‌ای علمی را انتخاب کردند تا بتوانند عقب ماندگی گذشته را جبران کنند آنها ابتدا باور نمی‌کردند و در بعضی از مجلات و رسانه‌ها بعضی از مسائل علمی ما را مسخره می‌کردند.

عباسی همچنین افزود: آنها بعد از دیدن نتایج تحقیقات و رشد علمی چند برابری ایران اسلامی بسیار عصبانی شدند و نتوانستند این عصبانیت را کتمان کنند و متأسفانه با حرکتهای خائنانه‌ای اندیشمندان جوان ما را ترور کردند. کینه‌ آنها نسبت به اندیشمندان جوان ما از همه رفتارهایشان پیدا بود. آنها فکر می‌کردند این اندیشمندان تعدادی ستاره بودند که درخشیدند و اگر آنها را از بین ببرند دست ما خالی خواهد شد. اما این طور نبود.

وی اظهار داشت: این جشنواره‌ها به خوبی می‌تواند عمق یک حرکت توفنده‌ جدی و ارزشمند علمی متعهدانه را در فضاهای علمی دانشگاهی ما نشان دهد. نه تنها در جشنواره‌ی حضرت علی اکبر(ع) که در خیلی از جشنواره‌های دیگر که وزارت ورزش و جوانان با همکاری بقیه دستگاه‌ها برگزار کرده است ما نبوغ جوانان را در عرصه‌های مختلف می‌بینیم که این مسئله امیدوارکننده است.

وزیر ورزش و جوانان با سپاسگزاری از خداوند و حضرت ولی عصر (عج) به خاطر شکل گیری، تقویت، رشد و نمو این اتفاقات گفت: امروز خیلی راحت می‌توانیم در دنیا سرمان را بلند کنیم چرا که علاوه بر اساتید برجسته‌ی ما که مدیون زحماتشان هستیم جوانان ما هم رشد می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر