کد خبر: 74748 A

رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای وزارت بهداشت درگفتگو با ایلنا:

در این آموزشگاه ها عوامل زیان آور محیط کار و همچنین عواملی كه منجر به طول عمر كارگران می شود آموزش داده می شود.

ایلنا: رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت گفت: درپی برگزاری نشست های هماهنگی با شورای اصناف زمینه اجرایی شدن آموزشگاه های بهداشت حرفه ای طی ماه های آینده فراهم می شود.

رضا عزتیان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: ایجاد آموزشگاه های بهداشت حرفه ای در قالب تفاهم نامه بین وزارت بهداشت، شورای اصناف کشور و وزارت صنعت معدن تجارت به امضا رسیده است.

وی تصریح کرد: چارچوب ایجاد آموزشگاه های بهداشت حرفه ای از طریق مجامع امور صنفی و شورای اصناف کشور به اصناف ابلاغ شده است اما راه اندازی این آموزشگاه ها موکول به برگزاری یکسری نشست های مشترک با شورای اصناف است تا بعد از آن بتوانیم این مصوبه را به سراسر کشور ابلاغ کنیم.

عزتیان با اشاره به اینکه عمده کارگران در واحدهای کارگری کوچک مشغول به کار هستند، افزود:‌ تعداد این کارگران بیش از سه میلیون نفر است که مسلما آموزش آنها از عهده یک ساختار دولتی خارج است اما با تكمیل آموزشگاه های بهداشت حرفه ای که توسط بخش خصوصی هدایت می شود می توانیم بخش اعظم این کارگران را در یک مدت زمان معقول تحت پوشش قرار دهیم.

رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت تصریح کرد:‌ برخلاف آنچه كه تصور می شود عمده کارگران در صنایع بزرگ مشغول به کار هستند باید بگویم که این طور نیست و صنایع بزرگ تنها کمتر از 5 درصد کل کارگران را در بر می گیرد.

وی در مورد فعالیت آموزشگاه های بهداشت حرفه ای نیز گفت: در این آموزشگاه ها عوامل زیان آور محیط کار و همچنین عواملی كه منجر به طول عمر كارگران می شود آموزش داده می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر