کد خبر: 75554 A

رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور خواستار شد؛

در حال حاضر نسبت مناسبی بین تعداد پرستاران به تخت‌ بیمارستانی وجود ندارد و از این نظر فاصله زیادی با استانداردهای جهانی داریم و همین امر منجر به فرسودگی شغلی مزمن پرستاران می‌شود.

ایلنا: رییس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری یکی دیگر از مطالبات پرستاران است که باید به عنوان یک حق جدی به آن توجه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علیرضا زالی در «اولین کنگره اخلاق پرستاری» که امروز در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، افزود: همان‌گونه که اصرار به استانداردسازی خدمات پرستاری داریم، باید به تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیز توجه شود، چرا که توجه به این قانون باعث افزایش انگیزه شغلی و افزایش بهره‌وری پرستاران در ارائه خدمت‌دهی به بیماران می‌شود.

زالی افزود: معمولا گام‌های اولیه برای تحقق مطالبات معیشتی و رفاهی پرستاران قوی برداشته می‌شود، اما در نهایت به نتیجه لازم نمی‌رسد. یکی از مطالبات آنها، اجرای قانون ارتقای بهره‌وری بوده است، اما در عمل این قانون به طور کامل محقق نشده است.

وی ادامه داد: رییس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به نسبت پرستار به تخت، اظهار کرد: در حال حاضر نسبت مناسبی بین تعداد پرستاران به تخت‌ بیمارستانی وجود ندارد و از این نظر فاصله زیادی با استانداردهای جهانی داریم و همین امر منجر به فرسودگی شغلی مزمن پرستاران می‌شود.

زالی افزود: تامین حقوق مکفی برای پرستاران نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که در این شرایط آنان می‌توانند با آرامش خاطر به بیماران توجه کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: تامین اخلاق حرفه‌ای و اخلاق پرستاری بسیار مهم است. ارتقای سلامت مردم مورد توجه همه دست‌اندرکاران نظام سلامت است. حفظ شان و کرامت انسانی از مهم‌ترین فاکتورهای اخلاق پرستاری به شمار می‌آید و لازم است به ذائقه فرهنگی و اجتماعی بیمار توجه شود.

زالی خاطرنشان كرد: توجه به مسائل معیشتی پرستاران بسیار مهم است و برای دچار نشدن پرستاران به پریشانی اخلاقی لازم است به این مورد توجه شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر