کد خبر: 75593 A

پس از تایید مرگ مغزی از سوی پزشکان و متخصصان بیمارستان شهید باهنر کرمان و پس از رضایت خانواده این بیمار، ساعت 3 بامداد امروز تیم پزشکی عمل های جراحی خود را آغاز و دو کلیه، قلب و کبد وی به 4 بیمار نیازمند اهدا شد.

ایلنا: فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به رضایت خانواده سرباز کرمانی در اهداء اعضای فرزند خود که دچار مرگ مغزی شده بود، گفت: این اقدام خوداپسندانه لبخند زندگی را به چهار بیمار نیازمند هدیه کرد.

به گزارش ایلنا، سردار "حسین چناریان" صبح امروز بیان کرد: هفدهم اردیبهشت ماه سال جاری، ستوانسوم وظیفه "همت مظفری" که در گشت نامحسوس پلیس راهور استان مشغول خدمت بود، هنگام کنترل سرعت در کمربندی شرقی شهر کرمان با یک دستگاه وانت پیکان برخورد و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

وی در ادامه افزود: با تلاش تیم پزشکی سرباز مجروح از خطر مرگ نجات یافت اما دچار مرگ مغزی شد.

سردار "چناریان" ابراز داشت: پس از تایید مرگ مغزی از سوی پزشکان و متخصصان بیمارستان شهید باهنر کرمان و پس از رضایت خانواده این بیمار، ساعت 3 بامداد امروز تیم پزشکی عمل های جراحی خود را آغاز و دو کلیه، قلب و کبد وی به 4 بیمار نیازمند اهدا شد.

مقام ارشد انتظامی استان ضمن قدردانی از اقدام خداپسندانه این خانواده، گفت: خانواده آن مرحوم با اهدای اعضای عزیز از دست رفته خود، لبخند زندگی را به چهار بیمار نیازمند هدیه کردند.

شایان ذکر است "همت مظفری" 24 سال داشت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر