کد خبر: 78064 A

وزیر بهداشت:

به دلیل تمهیداتی که بانک مرکزی و گمرک اندیشیده‌اند حتی اگر ارز دارو از قبل پیش بینی نشده باشد داروها با سرعت از گمرک ترخیص می‌شوند مگر داروهایی که مورد نیاز کشور نباشند.

وزیر بهداشت بااعلام آغاز اجرای طرح ممنوعیت دو شغله بودن پزشکان در بیمارستان‌های داوطلب گفت: اگر مطالبات افراد تمام وقت به موقع پرداخت شود این طرح در سایر مراکز گسترش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طریقت منفرد درباره وجود برخی اشکالات در ترخیص داروها از گمرک گفت:‌ به دلیل تمهیداتی که بانک مرکزی و گمرک اندیشیده‌اند حتی اگر ارز دارو از قبل پیش بینی نشده باشد و ال سی‌ها گشایش نیافته باشد داروها با سرعت از گمرک ترخیص می‌شوند مگر داروهایی که مورد نیاز کشور نباشند.

وزیر بهداشت درباره قانون منع دوشغله بودن پزشکان اظهار کرد: این قانون جزو مواد مترقی قانون پنجم توسعه است که پزشکان باید یا در بخش دولتی و یا خصوصی حضور داشته باشند که البته اجرای این امر بسترهای مورد نیاز خود را لازم دارد به طوری که اگر پزشکان فقط در بخش دولتی فعالیت کنند باید حقوق و مطالباتشان پرداخت شود.

وی گفت: ‌برای منع دو شغله بودن پزشکان برنامه‌ای داریم که از بیمارستان‌های داوطلب آغاز می‌شود که اگر مطالبات افراد تمام وقت را بتوانند پرداخت کنند جاذبه‌اش به حدی می‌رسد که تعداد این مراکز افزایش پیدا می‌کند.

دکتر طریقت ادامه داد: در این زمینه تعداد از بیمارستان‌های شهرستان‌های تهران داوطلب شده‌اند و شیوه نامه و تفاهم نامه آن با کارشناسی جدی به پایان رسیده است و مراحل مقدماتی آن طی شده و انتظار می‌رود این کار به سرعت انجام شود.

وی در خصوص پرداخت معوقات پزشکان عمومی اظهار کرد: در استان‌هایی که طرح پزشک خانواده اجرا می‌شود قرار است پرداخت‌های پزشکان عمومی در این استان‌ها به روز شود. اینکه معوقات را به چه سرعتی بیمه‌ها جبران کنند بستگی به پرداخت اعتبارات آنها از طریق خزانه دارد ولی در آینده در استان‌هایی که پزشک خانواده اجرا می‌شود حتی اگر بیمه‌ها این معوقات را پرداخت نکنند با کمک اعتبارات پزشک خانواده و از ردیف بودجه پزشک خانواده این معوقات پرداخت می‌شود.

طریقت منفرد ادامه داد: بخش بهداشت و درمان از حیاتی ترین نیازهای مردم است و در این زمینه باید به لحاظ امکانات حقوقی و قضایی حمایت‌های لازم و کافی از مردم صورت گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر