کد خبر: 78094 A

صبح روز ۱۴ خرداد ماه ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس در اتوبان قم – تهران و در مجتمع تفریحی رفاهی مهتاب به همراه یک تیم کامل امدادی مستقر می شود که بعد از مراسم در مسیر برگشت این اتوبوس آمبولانس در پارک سوارها مستقر خواهد شد.

ایلنا: معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قم از همراهی ۱۰ دستگاه آمبولانس با کاروان اعزامی قم به مرقد امام خمینی (ره) در ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه خبر داد.


به گزارش ایلنا؛ مهدی فراهانی با اشاره به آماده باش مرکز اورژانس ۱۱۵ قم همزمان با ایام ارتحال امام خمینی (ره) گفت: در این خصوص برنامه ریزی های اورژانس حول دو موضوع برگزاری مراسم ایام ارتحال امام خمینی (ره) و پیش بینی بار ترافیکی سنگین در محور های قم طی تعطیلات آخر هفته، انجام شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی با کلیه نیروهای امدادی، فرمانداری و مدیریت بحران استانداری قم اظهار داشت: به دنبال برگزاری این جلسات قرار شد تا ۱۰ دستگاه آمبولانس، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس کاروان اعزامی از قم به مرقد امام (ره) را در مسیر رفت و برگشت همراهی کنند که ۳ دستگاه آن از سپاه و ۳ دستگاه از جمعیت هلال احمر و ۴ دستگاه نیز توسط مرکز اورژانس ۱۱۵ قم تامین می شود.

فراهانی با توجه به استقرار نیرو های امدادی در محورهای استان قم گفت: دراین ایام ۴ پایگاه اورژانس ۱۱۵ به صورت تمام وقت در اتوبان قم – تهران فعال خواهد بود و به ازای هر ۱۵ کیلومتر ۱ دستگاه آمبولانس مستقر خواهد بود که پوشش تا کیلومتر ۶۵ ادامه خواهد داشت و بعد از آن با هماهنگی که با مرکز اورژانس تهران صورت گرفته است این مرکز تا مرقد امام را پوشش می دهد.

وی افزود: همچنین بعد از مراسم ارتحال و مسیر برگشت به قم و مسیر های منتهی به حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران ۳۴ پایگاه اورژانس با ۶۸ نیرو در سطح شهر و جاده مستقر و به حالت آماده باش است.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم همچنین از فعالیت یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در این ایام خبر داد و گفت: صبح روز ۱۴ خرداد ماه ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس در اتوبان قم – تهران و در مجتمع تفریحی رفاهی مهتاب به همراه یک تیم کامل امدادی مستقر می شود که بعد از مراسم در مسیر برگشت این اتوبوس آمبولانس در پارک سوارها مستقر خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: علاوه بر این، ۵ دستگاه موتور آمبولانس در هسته مرکزی شهر و در اطراف مسجد جمکران مستقر می شوند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر