کد خبر: 792 A

رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران درگفت وگو با ایلنا:

ظاهر شدن یک بیماری عفونی در کودکان که ممکن است ازنوع ویروسی، قارچی و میکروبی باشد با خون دماغ آغاز می‌شود.

رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران گفت: خون دماغ شدن گاهی اوقات یک اخطار و نشانه است ازهمین روبه محض بروز خون دماغ در کودکان سریعا باید به پزشک مراجعه و آزمایش‌های لازم گرفته شود.

محمدرضا بلورساز در گفت‌و‌گو با ایلنا در مورد دلایل بروز خون دماغ درکودکان گفت: شایع‌ترین بروز خون دماغ در کودکان براثر اصابت ضربه و یا خشکی مخاط بینی است.

وی ادامه داد: در داخل بینی یک شبکه عروقی وجود دارد که در برخی از کودکان حالت خشکی پیدا می‌کند و خود به خود باعث ایجاد ترکیدگی و خونریزی می‌شود.

رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران دلیل دیگر خون دماغ شدن کودکان را قرار گرفتن طولانی در معرض نور آفتاب عنوان کرد و افزود: در کودکان گرمای آفتاب باعث تحریک بینی می‌شود و در نتیجه دماغ آن‌ها خون می‌آید.

بلورساز درادامه خون دماغ شدن را از علائم و نشانه‌های وجود بیماری عفونی در کودکان ذکر کرد و افزود: ظاهر شدن یک بیماری عفونی در کودکان که ممکن است ازنوع ویروسی، قارچی و میکروبی باشد با خون دماغ آغاز می‌شود.

وی همچنین ظاهر شدن بیماری‌های بدخیم درکودکان را همراه با خون دماغ دانست و افزود: این مورد به ویژه در مورد سرطان خون که امکان دارد شروع بیماری با خون ریزی از بینی همراه باشد، شایع است.

رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران ادامه داد: علل دیگر ایجاد خون دماغ درکودکان اختلالات انعقادی است، وقتی که کودکی به بیماری هموفیلی دچاراست، کمبود فاکتورهای انعقادی در او باعث ایجاد خون دماغ می‌شود.

به گفته بلورساز به محض بروز خون دماغ در کودکان سریعا باید به پزشک مراجعه و آزمایش‌های لازم از آن‌ها گرفته شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر