کد خبر: 84947 A

وزیر بهداشت:

طبق آمار حدود ۲۴ هزار پزشک عمومی در استان تهران و حدود ۲۲ هزار پزشک عمومی در شهر تهران وجود دارند که اگر هر پزشک حدود ۲ هزار نفر را تحت پوشش بگیرد برای اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران به ۵ تا ۷ هزار پزشک عمومی نیازمندیم.

ایلنا: وزیر بهداشت گفت: پزشکان عمومی که مایل به همکاری با برنامه پزشک خانواده در تهران هستند می‌توانند از امروز (شنبه) به سایت www.۱۵۹۰.ir  مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

به گزارش ایلنا، ‌ محمد حسن طریقت منفرد با اعلام این خبر گفت: طبق آمار حدود ۲۴ هزار پزشک عمومی در استان تهران و حدود ۲۲ هزار پزشک عمومی در شهر تهران وجود دارند که اگر هر پزشک حدود ۲ هزار نفر را تحت پوشش بگیرد برای اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران به ۵ تا ۷ هزار پزشک عمومی نیازمندیم.

وی افزود: هر پزشک می‌تواند پس از ثبت نام در سامانه و بررسی مدارکش و دریافت Account (یوزر و پسورد) برای ورود به سیستم، به ویزیت پایۀ بیماران بپردازد و به صورت آنلاین حق ویزیت خود را از ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده دریافت کند.

وی ادامه داد: هر فردی می‌تواند پزشک خانواده خود را انتخاب کند و هر پزشک نیز تا سقف ۲هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.

به گفته وزیر بهداشت برای اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور ۴ الزام وجود داشت که عبارتند از: ۱- تدوین روش که مهم‌ترین بعد آن مبتنی بر سرانه بودن عملکرد پزشکان است ۲- وجود راهنماهای بالینی که بخش اعظم آن تدوین شده است ۳- منابع مالی لازم که تامین شده است ۴- آمادگی بستر اجرایی آن در مناطق مختلف کشور.

وی توضیح داد: به جز الزام آخر که در برخی از مناطق کشور هنوز آماده نیست مابقی الزام‌ها در تهران آماده شده است.

وی افزود: با توجه به وجود زیرساخت‌ها و امکاناتی که در تهران وجود دارد مشکلی بابت اجرای برنامه در این شهر نداریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر