کد خبر: 85072 A

برای اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور در کل ۴۶۰ سامانه به هم پیوسته در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی وجوددارد که از امروز تهران نیز به مجموعه این سامانه‌ها خواهد پیوست.

ایلنا: معاون فنی ستاد کشوری برنامه پزشک خانواده از مردم تهران خواست برای ثبت نام به مطب‌ها و درمانگاه‌هایی که پلاکارد پزشک خانواده دارند مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا، سیدرضا مظهری اظهار داشت: برنامه پزشک خانواده در تهران با ثبت نام پزشکان در سامانه www.۱۵۹۰.ir  از امروز آغاز می‌شود و مردم می‌توانند از این پس با مراجعه به مطب‌ها، درمانگاه‌ها و موسساتی که تابلوهای فعالیت پزشکان خانواده در آنجا نصب شده است برای ثبت نام و ویزیت پایه و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت مراجعه کنند.

اعلام داوطلبی ۲۷۴۴ پزشک خانواده در تهران

وی افزود: در این سامانه تاکنون ۲۷۴۴ پزشک تهرانی برای فعالیت در برنامه پزشک خانواده اعلام داوطلبی کرده‌اند و سایر پزشکان داوطلب نیز از امروز می‌توانند به این سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.

مظهری ادامه داد: برای اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور در کل ۴۶۰ سامانه به هم پیوسته در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی وجوددارد که از امروز تهران نیز به مجموعه این سامانه‌ها خواهد پیوست.

ورود اطلاعات ۳۲ میلیون ایرانی به سایت

وی گفت: تاکنون اطلاعات ۳۲ میلیون نفر از مردم توسط ۲۲۰ هزار نفر که دارای دسترسی به سایت هستند در این سامانه ثبت شده است.

معاون فنی ستاد کشوری برنامه پزشک خانواده این تعداد را در سال گذشته ۸ میلیون نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از سال گذشته به این طرف که روند اجرای برنامه تسریع شد این رقم به ۳۲ میلیون نفر رسیده است.

وی افزود: تاکنون حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز مردم کشور نیز پزشک خانواده خود را انتخاب کرده‌اند.

ویزیت پایه و تشکیل شناسنامه سلامت

مظهری، ویزیت پایه و تشکیل شناسنامه سلامت را اولین اقدام پزشکان خانواده برشمرد و گفت: تمام مردم اعم از بیماران و افراد سالم ویزیت پایه شده و اطلاعات کامل سلامتی آن‌ها وارد سامانه می‌شود.

وی افزود: تاکنون نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در کشور ویزیت پایه شده‌اند که طی آن ۲۱ میلیون رکورد و دیتای اطلاعاتی برای این افراد در سیستم وارد شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر