کد خبر: 8704 A

قطعا با تعامل با ایرانیان خارج از کشور می‌توانیم ضمن ترویج هنر اسلامی و ایرانی در ایران و آمریکا در ادامه این مسیر برای هنردوستان نمایشگاه‌های متنوعی را برگزار کنیم.

ایلنا: با عضویت جمعی از ایرانیان مقیم خارج از کشور شعبه‌ای از انجمن خوشنویسان ایران در ایالت کالیفرنیا آمریکا تاسیس شد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، این انجمن ضمن آغاز به کار از هنردوستان در این انجمن ثبت نام به عمل آورده است. گل کار‌زاده استاد انجمن خوشنویسان ایران و استاد دانشگاه در این خصوص اظهار داشت: به لطف الهی فعالیت این انجمن از عید نوروز سال جاری آغاز و با استقبال ایرانیان مقیم خارج از کشور مواجه شده است.

این مدرس دانشگاه از جمله اهداف تاسیس این انجمن را تعامل با ایرانیان مقیم خارج از کشور عنوان کرد و گفت: امیدواریم ایرانیان مقیم خارج از کشور بتوانند خوشنویسی که یکی از هنرهای ایران زمین است را حفظ کرده و آن را ارتقاء دهند. وی افزود: قطعا با تعامل با ایرانیان خارج از کشور می‌توانیم ضمن ترویج هنر اسلامی و ایرانی در ایران و آمریکا در ادامه این مسیر برای هنردوستان نمایشگاه‌های متنوعی را برگزار کنیم.

وی در مورد توسعه انجمن خوشنویسان در سایر کشور‌ها، گفت: امید داریم تا در آینده‌ای نزدیک بتوانیم شعبات دیگری در ایالت‌های مختلف آمریکا و سایر کشور‌ها تاسیس کنیم، چرا که حفظ این هنر و شناساندن آن به ملیت‌های سایر کشور‌ها بسیار ارزشمند خواهد بود.

این استاد انجمن خوشنویسان ایران در مورد علاقه ایرانیان خارج از کشور به این هنر، تصریح کرد: خوشبخاته ایرانیان خارج از کشور به هنرهای ایرانی علاقه زیادی دارند، اما به دلیل اینکه تا کنون شرایط لازم برای تبلیغات این رشته در آمریکا وجود نداشته است، بسیاری از ایرانیان خارج از کشور از تاسیس چنین انجمنی بی‌خبر هستند.

علاقه مندان جهت شرکت در این کلاس‌ها می‌توانند به سایت www. golkarzadeh. com مراجعه فرمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر