کد خبر: 907 A

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

حدود ۷۰۰ عمل جراحی بزرگ و ۱۳۰۰ عمل جراحی کوچک و درمان سرپایی تمامی مصدومان در ظرف کمتر از ۲۴ ساعت از سوی جامعه پزشکی خدوم استان به انجام رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدوارهستیم ۸ داروی جدید قبل از اجلاس سران غیر متعهد‌ها با حضور رئیس جمهور رونمایی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرضیه وحید دستجردی در مراسم روز پزشک که صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در حوزه علوم بشری، پزشکی از دیدگاه فرهنگ، تاریخ و اعتقاد ما سرآمد همه دانش‌ها است چرا که فلسفه سایرعلوم بهره وری همه انسان‌ها از مواهب زندگی است.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه انسان‌ها بتوانند از تمامی مواهب زندگی بهره‌مند شوند باید سالم باشند و این هدف جز در پرتو سلامت جسم و جان می‌سر نیست.

وزیر بهداشت با ابراز امیدواری از اینکه خدمات پزشکی به جامعه مقبول درگاه الهی و مطلوب مردم قرار گیرد، افزود: امروز استادان ارجمندی که به گردن جامعه پزشکی کشور حق دارند چراغ راه ما برای پیمودن مسیر خدمتگذاری به مردم هستند.

دستجردی تصریح کرد: پزشکان همواره در طول تاریخ کشور به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خدمتگزاری خود را به نحو احسن و حتی با ریختن خون خود به مردم نشان داده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی در جریان پیروزی انقلاب بزرگ‌ترین خدمات را به مردم ارائه کرد، افزود: در جریان جنگ تحمیلی چه گروهی جز پزشکان بودند که به طور مرتب و دائمی چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی در جبهه، بیمارستان‌های صحرایی و نقاهت گاههایی که در معرض آسیب و شهادت بودند حضور پیدا کردند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امروز جز پزشکان و فارغ التحصیلان جامعه پزشکی چه کسانی هستند که برای خدمتگزاری به مناطق محروم و همچنین برخی مناطقی که حتی سلامت آن‌ها به خطر می‌افتد برای گذراندن طرح و ارائه خدمات اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تمام فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی از خدمات آموزش رایگان استفاده می‌کنند، تاکیدکرد: اما تنها این پزشکان و جامعه پزشکی هستند که خدمات بسیاری را به مردم در مناطق دور افتاده ارائه می‌کنند و باید این خدمات مورد قدردانی و سپاسگذاری قرار گیرد.

دستجردی با تاکید بر اینکه بخش عظیمی از پیشرفت‌های امروز کشور مربوط به جامعه پزشکی است، افزود: ظرف یکی دو هفته آینده از ۸ داروی جدید با فناوری بالا و هشت کیت آزمایشگاهی که تاکنون هزینه ارزی زیادی را برای آن‌ها صرف کرده‌ایم رونمایی می‌شود تا برگ دیگری از خدمات پزشکی را به مردم ارائه کنیم.

وزیر بهداشت این دستاورد‌ها را نتیجه تلاش‌ها ی شبانه روزی جامعه پزشکی عنوان کرد و افزود: کشوری که در خاک خود ابوعلی سینا را پرورش داده است می‌تواند ابوعلی سیناهای فراوانی را تریبت کند.

وی با بیان اینکه علوم پزشکی و سلامت مردم در راس همه رشته‌ها و دانش‌ها است، خاطرنشان کرد: هرگونه تحقیقات، آموزش، بهداشت، پیشگیری و ارائه خدمات درمانی در علوم پزشکی را مدیون و مرهون اساتید بزرگوار در سطح کشور هستیم.

دستجردی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه سلامت، محور همه امور حتی عروج انسان است، افزود: اگر انسان بخواهد عروج معنوی پیدا کند باید ابتدا سلامت باشد بنابراین می‌بینیم که در همه احادیث و تاریخچه علوم پزشکی به حق برمسائل پزشکی تاکید شده است.

وزیر بهداشت در خاتمه به کشته شدن ۳۰۶ نفر و مجروح شدن ۴۵۰۰ نفر در زلزله آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: حدود ۷۰۰ عمل جراحی بزرگ و ۱۳۰۰ عمل جراحی کوچک و درمان سرپایی تمامی مصدومان در ظرف کمتر از ۲۴ ساعت از سوی جامعه پزشکی خدوم استان به انجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم جامعه پزشکی نه تنها در بلایا و حوادث بلکه به طور روزمره خدمات بزرگی را به مردم ارائه می‌دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر