کد خبر: 91158 A

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام (ره) خبرداد:

۱۰ درصد از مددجویان این نهاد کودکان زیر ۱۰سال هستند و ۴۰ درصد از مددجویان این نهاد کمتر از ۱۵ سال سن و بیشتر از ۶۰ سال سن دارند.

ایلنا:معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام (ره) با اشاره به ۲۷۰ هزار یتیم تحت پوشش این نهاد که دارای ۶۰۰ هزار حامی هستند، گفت: در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان کمک از طرف حامیان به ایتام تحت حمایت انجام است.

به گزارش ایلنا، علی محمد ذوالفقاری با بیان اینکه این نهاد ۴ میلیون نفر را به صورت دائم تحت پوشش دارد، گفت: این تعداد شامل ۲۷۰هزار یتیمی هستند که ۱۰ هزار نفر از آنان غیر از پدر، از وجود مادر نیز محروم هستند، ۱۲ هزار بیمار صعب العلاج، ۱ میلیون و ۳۰ هزار زن سرپرست خانوار که به علت فوت سرپرست، طلاق و یا دختران سن بالایی که خود مسئولیت زندگیشان را برعهده دارند، هستند.

وی با بیان اینکه ۵/۱ میلیون سالمند و بیش از ۴۰۰ هزار بیمار، معلول و از کار افتاده تحت حمایت این نهاد قرار دارند، ادامه داد: همچنین ۱۰ درصد از مددجویان این نهاد کودکان زیر ۱۰سال هستند و ۴۰ درصد از مددجویان این نهاد کمتر از ۱۵ سال سن و بیشتر از ۶۰ سال سن دارند که به نوعی سن غیر فعال برای انجام کار و اشتغال محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ۳ میلیون نفر نیز از خدمات موردی این نهاد بهره‌مند هستند، تصریح کرد: این خدمات با کمک دولت و مردم خیراندیش و نیکوکار و خیران و حامیان عزیز به این نیازمندان صورت می‌گیرد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام (ره) با بیان اینکه خدمات این نهاد متناسب با نیاز مددجویان است، اظهار داشت: هر نیاز در داخل خانواده‌ها در این نهاد با طراحی و ماموریت سازمانی متناسب با نیاز شده است و بسته‌های خدمتی مختلفی در قالب بسته معیشت و خدمات حقوقی، بهداشت و درمان، بیمه، آموزش، مشاوره، اشتغال و مسکن و... طراحی خدمت شده تا بتواند بخشی از نیازهای خانواده‌ها را جبران کنند.

وی افزود: هرساله تعدادی از مددجویان با ازدواج، فارغ التحصیلی و اشتغال و متصل شدن به صندوق بیمه از تحت حمایت این نهاد خارج می‌شوند.

ذوالفقاری از اهدای سالانه ۱۲۰ هزار جهیزیه از سوی این نهاد و با همت دولت و مردم خیر اندیش به نیازمندان خبر داد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام (ره) به حمایتهای این نهاد در جهت رفع سوء تغذیه بیش از ۵۰ هزار کودک زیر ۶ سال اشاره کرد و گفت: ماهانه سبد غذایی متناسب با نیاز کودک در اختیار خانواده‌های متصدی این کودکان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستا‌ها، مددجویان از خدمات درمانی سازمان بیمه خدمات بهره‌مند هستند، یادآور شد: خانواده‌های شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت از خدمات درمانی اقشار آسیب پذیر این نهاد بهره‌مند هستند و این نهاد در جهت بررسی نیاز درمانی که خانواده‌ها از آن بی‌اطلاع هستند به صورت سالانه طرحهای مختلف غربالگری را بین مددجویان از جمله: بینایی سنجی، شنوایی سنجی و بررسی میزان آهن افراد و بررسی سرطان و... اجرا می‌کند.

ذوالفقاری با بیان اینکه ۱۲ هزار بیمار خاص تحت حمایت این نهاد قرار دارند، تصریح کرد: این افراد به غیر از بیماری مشکل فقر و نداری را هم تجربه می‌کنند که کمیته امداد امام (ره) تلاش کرده ضمن تامین دارو و درمان مورد نیاز این افراد، خدمات جانبی از جمله؛ تغذیه مناسب، جابه جایی و اسکان در مراکز نزدیک به بیمارستان و... را در جهت کاهش مشکلات در اختیار آنان قرار دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر