کد خبر: 93979 A

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

تشدید کنترل کیفی سیستم‌های آبرسانی، تأمین آب آشامیدنی تمام اجتماعات انسانی، شهری، روستایی دارای شبکه آبرسانی، فاقد شبکه عمومی آبرسانی و روستاهای غیرتحویلی به شرکت آب و فاضلاب روستایی، در این طرح قرار می‌گیرند.

ایلنا: رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تشدید کنترل کیفی آب آشامیدنی در پی گرمای بی‌سابقه هوا خبر داد و گفت: مردم شکایات خود را درباره افت کیفیت آب به ۱۴۹۰ اعلام کنند.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت، کاظم ندافی گفت: با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا و تأثیر آن بر کمیت و کیفیت آب آشامیدنی و احتمال قطعی آب و سیفوناژ معکوس و ایجاد آلودگی ثانویه در سیستم‌ها آبرسانی طی بخشنامه‌ای به معاونتهای بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است تا نسبت به کنترل کیفی آب آشامیدنی دقت بیشتری اعمال کنند.

وی افزود: تشدید کنترل کیفی سیستم‌های آبرسانی، تأمین آب آشامیدنی تمام اجتماعات انسانی، شهری، روستایی دارای شبکه آبرسانی، فاقد شبکه عمومی آبرسانی و روستاهای غیرتحویلی به شرکت آب و فاضلاب روستایی، در این طرح قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: همچنین در این بخشنامه از دانشگاه‌ها خواسته شده در روستاهایی که منابع آب مطمئن و سیستم آبرسانی عمومی وجود ندارد. پیگیری‌های لازم از طریق توزیع آب بسته بندی شده و تانکرهای ثابت و سیار در کوتاه مدت و ایجاد سیستم مناسب آبرسانی آب شرب در دراز مدت، صورت گیرد.

ندافی افزود: بازرسی مستمر سیستم‌های تأمین آب، شناسایی رویدادهای نامطلوب کلر آزاد باقیمانده، آلودگی میکروبی آب و اتفاقاتی از قبیل شکستگی در خطوط انتقال و شبکه توزیع بخش دیگری از اقدامات معاونت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این راستا خواهد بود.

وی از مردم خواست در صورت شکایت از مواردی از این قبیل با سامانه تلفنی ۱۴۹۰ تماس بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر