کد خبر: 94429 A

وزیر آموزش و پرورش:

از ۳۹ رتبه بر‌تر کنکور سراسری در سال گذشته، ۳۱ مورد به مدارس دولتی اختصاص داشت و امسال نیز ۸۰ درصد حائزین رتبه‌های تک رقمی کنکور مربوط به این مدارس هستند که این امر نشان می‌دهد این موضوع از یک روند منطقی تبعیت می‌کند و نشان از توزیع عادلانه کسب فرصت‌های علمی در کشور است.

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش گفت: ۸۰ درصد حائزین رتبه‌های تک رقمی کنکور امسال مربوط به مدارس دولتی هستند که این امر نشان از توزیع عادلانه کسب فرصت‌های علمی در کشور است.

به گزارش ایلنا، "حمیدرضا حاجی‌بابایی" وزیر آموزش و پرورش در جمع اعضای شورای معاونان این وزارتخانه اظهار داشت: رقابت سنگینی بین مدارس کشور در حال شکل‌گیری است.

وی ادامه داد: از ۳۹ رتبه بر‌تر کنکور سراسری در سال گذشته، ۳۱ مورد به مدارس دولتی اختصاص داشت و امسال نیز ۸۰ درصد حائزین رتبه‌های تک رقمی کنکور مربوط به این مدارس هستند که این امر نشان می‌دهد این موضوع از یک روند منطقی تبعیت می‌کند و نشان از توزیع عادلانه کسب فرصت‌های علمی در کشور است.

حاجی‌بابایی با اشاره به ارتقای کیفی سطح مدارس و رقابتی کردن آن‌ها تصریح کرد: با ورود رقابت به حوزه معلمان در کسب صلاحیت‌های حرفه‌ای، اتفاقات عظیمی در حوزه آموزش و پرورش رخ خواهد داد.

وی با اشاره به این مطلب که امروز شاهد پاسخ دادن سیاست‌های آموزش و پرورش هستیم، ادامه داد: با توجه به اذعان حائزین رتبه‌های بر‌تر کنکور سال ۹۲ در سهیم دانستن کلاس‌های مدرسه و کتاب‌های درسی در موفقیت آنان باید گفت امروز امور آموزشی و پرورشی به سمت مدرسه محوری و معلم محوری هدایت می‌شود و فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در حوزه آموزش و پرورش پاسخ مطلوبی نخواهد داد.

وزیر آموزش و پرورش بر نهادینه کردن فرهنگ نقش مدارس دولتی در توفیق آموزشی و پرورشی فرزندان این مرز و بوم در بین آحاد جامعه تأکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر