کد خبر: 966 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد؛

به رغم اینکه در سال‌های اخیر به دلیل اشتباهات برخی رسانه‌ها، تغییراتی در این اعتماد به وجود آمده است اما گروه پزشکی همچنان در صدر گروه‌هایی هستند که مردم به آن‌ها اعتماد دارند.آن‌ها اعتماد دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ۳۰درصد از تولیدات علمی کشوررا در حوزه پزشکی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر لاریجانی در مراسم روز پزشک با تاکید بر اینکه گروه پزشکی اهمیت زیادی برای مردم دارد، گفت: نظرخواهی‌ها نشان می‌دهد که دانشمندان، عالمان دینی و گروه پزشکی از اعتماد بالایی در بین مردم برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: به رغم اینکه در سال‌های اخیر به دلیل اشتباهات برخی رسانه‌ها، تغییراتی در این اعتماد به وجود آمده است اما گروه پزشکی همچنان در صدر گروه‌هایی هستند که مردم به آن‌ها اعتماد دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران جامعه پزشکی را یک سرمایه ملی و اجتماعی دانست و افزود: باید تلاش کنیم که این سرمایه را پاسداشت و حفظ کنیم.

لاریجانی در ادامه به چند بعدی بودن انسان اشاره کرد و افزود: روز پزشک فرصت خوبی است که به ابعاد مختلف انسان توجه کنیم، زیرا اهمیت ابن سینا درجامع نگر بودن او است.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم گروه پزشکی به رغم همه مشغله‌هایی که دارند گستره دیدگاه خود را وسیع‌تر کنند و به مسائل مختلفی که به ابعاد مختلف انسان برمی گردد توجه بیشتری کنند و تحقق این امر تعامل با انسان ها را بیشتر می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه تلاش ما بر این است که نگاه جامع‌نگر را در بین گروه پزشکی گسترش دهیم، افزود: علت اینکه دانشگاه بین رشته‌ای در حال تاسیس است برای توسعه این نگاه در گروه پزشکی است.

لاریجانی در ادامه با تاکید بر اینکه گروه پزشکی در طول تاریخ کشور چه قبل و چه بعد از انقلاب یار مردم بوده است، تصریح کرد: نمونه و شواهد آن در جنگ تحمیلی کاملا آشکار است به طوری که بسیاری از پزشکان از شهدا، ایثارگران و همچنین افرادی هستند که مدت طولانی در جبهه‌های جنگ حضور داشتند.

وی خدمت رسانی جامعه پزشکی در زلزله آذربایجان را زبانزد دانست و افزود: علت این امر وجود یک شبکه بهداشتی و درمانی بسیار ارزشمند درکشور و مسئولیت پذیری گروه‌های پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: انجام ۷۰۰ عمل جراحی ظرف کمتر از ۲۴ ساعت در مناطق زلزله‌زده، گواه کارایی بالای گروه پزشکی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر